ייעוץ לימודים / הכוונה ללימודים - אוניברסיטת בר אילן

בחירת מקצוע היא אחת מההחלטות החשובות בחיינו. לבחירה זו השפעה עתידית מכרעת על אורח חיינו, רמת השכר, אופק הקידום שלנו ועוד. הקושי בבחירת המקצוע הינו טבעי. רבים מאתנו ניצבים  מול דילמות מקצועיות, כגון איזה תואר כדאי ללמוד? מהם תנאי הקבלה לכל מקצוע ומקצוע? מה עליי לעשות על מנת להתקבל לתואר המבוקש? האם הכישורים שלי מתאימים לתואר שאני מעוניין ללמוד?

אנחנו, צוות המכינה הקדם אקדמית של אוניברסיטת בר אילן נשמח להציע לך פגישת ייעוץ לימודים והכוונה ללימודים ללא תשלום וללא התחייבות, על מנת לסייע לך בבחירה הנכונה.

מטרות ייעוץ והכוונה ללימודים:

  1. ייעוץ לימודים יחשוף בפניך את מגוון מקצועות הלימוד הקיימים בשוק, ואשר משתנים מעת לעת, בהתאם לרוח התקופה. 
  2. ייעוץ לימודים יסייע לך לקבל את ההחלטה הנכונה באשר להתאמת מסלול הלימודים במכינה - המתאים לך ואשר יאפשר לך למקסם את העלאת סיכויי קבלתך לתואר המבוקש.
  3. ייעוץ לימודים יסייע לך בבניית 'תוכנית פעולה' כיצד להתקבל לתואר המבוקש: שיפור בגרויות במקצועות ספציפיים, שיפור ציון פסיכומטרי, מיקוד - לאיזה מוסד אקדמי ניתן להתקבל ועוד.

שלבי קבלת ייעוץ לימודים במכינה של אוניברסיטת בר אילן

על מנת לקבל ייעוץ והכוונה ללימודים באופן מסודר, יש לעבור מס' שלבים בתהליך ייעוץ הלימודים:

1. בראש ובראשונה יצירת קשר טלפוני או דרך עמוד צור קשר עם מזכירות המכינה וקביעת פגישה במשרדי המכינה על מנת לקבל ייעוץ לימודים פנים מול פנים עם צוות המכינה. לפגישה יש להגיע עם תעודת הבגרות, בין אם חלקית ובין אם מלאה, וציון בחינה פסיכומטרית או מימ"ד – אם יש.

2. השתתפות בהדרכה מרוכזת עם כלל המועמדים המתעניינים בלימודי המכינה הקדם אקדמית. בהדרכה זו מפורטים מגוון מסלולי הלימוד במכינה הקדם אקדמית, כולל תנאי קבלה, שכר לימוד, מלגות ועוד.

3.  פגישה אישית עם יועץ לימודים מטעם המכינה, במהלכה מוענק ייעוץ לימודים באופן פרטני.
בפגישה מוצגות בפני המועמד אפשרויות הלימוד המתאימות עבורו, על פי כישוריו, רצונותיו וציוניו. בפגישה היועץ והמועמד מנסים לפתור את רוב השאלות וההתלבטויות הקיימות.
היה ובכל זאת מועמד נותר עם ספקות באשר לתחום הלימודים בו הוא מעוניין לעסוק בעתיד, הוא מופנה למתן הכוונה ממוקדת ב"מרכז לייעוץ ולפיתוח קריירה" של האוניברסיטה.

4. בתום תהליך ייעוץ הלימודים מוענקת ערכת הרשמה ללימודים למועמד, לצורך השלמת תהליך הרישום והקבלה למכינה.

5. ייעוץ הלימודים אינו מסתיים בהרשמה למכינה. צוות המכינה מלווה את התלמידים ומעניק ייעוץ לימודים למתלבטים לאורך כל שנת הלימודים במכינה. הייעוץ כולל ליווי פדגוגי אישי עד לסיומה של שנת הלימודים.

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים על הכוונה ללימודים וייעוץ לימודים באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים:

03-5354079, 03-5318406, 03-5317956