הסבה לעבודה סוציאלית אחרי גיל 30

אם אתם בני 30, 40 או 50 ומחפשים שינוי מרענן לקריירה, כדאי מאוד לשקול הסבה לעבודה סוציאלית. מדוע דווקא הסבה לעבודה סוציאלית?

ובכן, כי עבודה סוציאלית הוא מקצוע מרתק, גמיש, מתגמל ומגוון, ובעולם משתנה ודינמי, שהחיים בו מזמנים התמודדויות בלתי פוסקות עם אתגרים חברתיים רבים והעדר שוויון, הסבה לעבודה סוציאלית יכולה לחולל שינוי ממשי. עובדים סוציאליים מסייעים למשפחות, ליחידים ולקהילות להתגבר על אתגרים, קשיים ומכשולים, ומשפרים את איכות חייהם. עובדים סוציאליים עוזרים לילדים למצוא בתים בטוחים ותומכים, הם מנגישים שירותי, חינוך, רווחה ובריאות, ותומכים בקהילות מוחלשות ומודרות. עובדות סוציאליות מטפלות במגוון רחב של אוכלוסיות בסיכון ודואגות לרווחתם הנפשית והפיזית של ילדים. עובדים סוציאליים מיומנים בפתרון בעיות וקונפליקטים, הם מטפחים יצירתיות וחדשנות, הם פועלים בצוותים רב-תחומיים ועוסקים בייעוץ, הסברה, הדרכה וניהול.

בוגרי לימודי הסבה לעבודה סוציאלית נהנים משפע הזדמנויות תעסוקה

בפני בוגרי לימודי הסבה לעבודה סוציאלית פתוחות מגוון אפשרויות תעסוקה, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא את נתיב הקריירה המתאים לו וקרוב לליבו. בין היתר, בוגרי הסבה לעבודה סוציאלית יכולים להשתלב בבתי ספר ובמערכת החינוך, בעיריות, במחלקות לשירותים חברתיים, במרפאות לבריאות הנפש, במשטרה ובשירות המבחן, בבתי אבות, מרכזי דיור מוגן, בשירות בתי הסוהר וברשות לשיקום אסירים, בשלל עמותות ובמגזר השלישי, במעונות לנשים ולבני נוער, במרכזי טיפול בקשישים, במסגרות דיור בקהילה לבעלי צרכים מיוחדים, במרכזים לטיפול בהתמכרויות, בפנימיות, בקופות חולים, במרכזי שיקום למתמודדי נפש ועוד.

לקבלת פרטים נוספים בנושא הסבה לעבודה סוציאלית או להרשמה לתוכנית 30+ במכינה הקדם אקדמית באוניברסיטת בר-אילן, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

יתרונות הסבה לעבודה סוציאלית באמצע החיים

יש לא מעט סיבות טובות לשקול לימודי הסבה לעבודה סוציאלית דווקא בגילי 30, 40 ו-50. הסבה לעבודה סוציאלית באמצע החיים היא הזדמנות להביא לידי ביטוי את הניסיון, את חוכמת החיים, את הפרספקטיבה והתובנות שנצברו במהלך השנים לטובת המטופלים והמטופלות. בגילים אלו יש הבנה טובה יותר של מורכבות החיים, וניתן לגשת למלאכת העבודה הסוציאלית מתוך הזדהות, ניסיון חיים והבנת המורכבות האנושית.

יתרון נוסף הנלווה להסבה לעבודה סוציאלית בגילי 40 היא שניתן לפתח קריירה המציעה איזון וגמישות בין עבודה לבין חיים אישיים. ויתרון זה הוא חשוב במיוחד לאנשים ששוקלים לבצע הסבה לעבודה סוציאלית מקריירה תובענית ואינטנסיבית. כפי שכבר ציינו, ישנם מגוון תפקידים ומשרות לבוגרי לימודי הסבה לעבודה סוציאלית, כך שניתן למצוא בקלות רבה למדי משרות גמישות, אפשרויות למשרות היברידיות המשלבות עבודה מהבית עם עבודה מהמשרד, תפקידים בהיקפי חצי משרה וכו', וליהנות מאיזון בריא יותר בין קריירה לבין פנאי וחיים אישיים.

כמו כן, הסבה לעבודה סוציאלית מבטיחה ביטחון תעסוקתי ויציבות לטווח הארוך. זאת מאחר וקיים ביקוש רב לעובדים סוציאליים מיומנים ומוכשרים. בנוסף, ניתן להתקדם ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית, להתמחות בהיבטים הטיפוליים המבוקשים ו/או להתמקצע בהיבטים ניהוליים.

להתכונן ללימודי הסבה סוציאלית במכינה הקדם אקדמית באוניברסיטת בר-אילן

אם אתם בני 30, 40 או 50+ ואתם מעוניינים לבצע הסבה לעבודה סוציאלית, אך אינכם עומדים בתנאי הקבלה ללימודים, אז כדאי לדעת שהמכינה הקדם אקדמית באוניברסיטת בר-אילן מקיימת תוכנית ייחודית – תוכנית 30+ (מכינה 30+) הפתוחה במיוחד לבני 30, 40 ומעלה.

תוכנית זו נועדה להגדיל את סיכויי הכניסה ללימודים אקדמיים לבעלי 12 שנות לימוד, החסרים תעודת בגרות או בעלי ממוצע בגרות נמוך, לרבות הגדלת סיכוי הקבלה ללימודי הסבה לעבודה סוציאלית. תעודת הגמר של התוכנית מחליפה את תעודת הבגרות, ובמהלך התוכנית מתכוננים ללימודים אקדמיים גבוהים באופן מיטבי.

תוכנית זו לבני 30+ פותחה תוך היכרות עם קצב החיים בגילים אלו. על כן, מערכות השעות נוחה ומאפשרת לשלב בין עבודה לבין לימודים; ימי הלימוד מתקיימים יום בשבוע בשעות הערב ובימי שישי בבוקר. משך הלימודים הוא קצר ומתפרס על פני 4 חודשים בלבד, והלומדים בתוכנית זוכים לליווי אקדמי ואישי.

לקבלת פרטים נוספים בנושא לימודי הסבה לעבודה סוציאלית או להרשמה לתוכנית 30+ במכינה הקדם אקדמית באוניברסיטת בר-אילן, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.