השכלה גבוהה ללא בגרות בגיל 30? זה אפשרי

אין זה סוד שרכישת השכלה גבוהה הינה מפתח מרכזי לקריירה מצליחה ולהכנסה גבוהה. אך מה שפחות ידוע הוא שניתן לרכוש השכלה גבוהה ללא בגרות גם בגיל 30, 40, 50 ומעלה, כך שבעצם אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד תואר אקדמי. 

עולם התעסוקה משתנה במהירות. הדרישה של מעסיקים מעובדיהם לצבור כל העת כישורים חדשים, משפיעה על רבים ומוכיחה כי מי ששואף להתקדם בכל גיל, פשוט לא יכול להרשות לעצמו להפסיק ללמוד. יש להיערך באופן יזום לשינויים שמתרחשים סביבנו ולהתאים את עצמנו לעולם תעסוקה דינמי. רכישת השכלה גבוהה היא בהחלט צעד נבון בכיוון הנכון.

 

מדוע כדאי לשקול רכישת השכלה גבוהה ללא בגרות בגילאי 30 ומעלה?

הרעיון לחזור לספסל הלימודים אחרי גיל 30 יכול להישמע מעט מוזר, לאור העובדה שהחיים אחרי גיל 30 הרבה יותר מורכבים מכפי שהיו בגילאי ה-20. יחד עם זאת, ישנם לא מעט יתרונות לרכישת השכלה גבוהה דווקא בגילאים בוגרים יותר.

אנשים בגילאי 30 ומעלה הם בדרך כלל בעלי ניסיון חיים עשיר יותר, המאפשר להם למצוא ביתר קלות את תחום הלימודים התואם את אישיותם, תכונותיהם וכישוריהם. כמו כן, יש להם כבר לא מעט שנים של ניסיון בשוק העבודה, אשר יכול להקנות להם יתרון בולט בהגשת מועמדות למשרות המבקשות גם את הידע האקדמי וגם את הניסיון התעסוקתי. הלימודים מספקים ידע וכלים חדשים ובה בעת מחדדים כישורים קיימים. כמו כן, למעוניינים בהסבת מקצוע, רכישת השכלה גבוהה בגילאי 30 ומעלה מאפשרת לעשות שינוי בקריירה מתוך הבנה ברורה יותר לאיזה כיוון שואפים להתפתח.

יתרון בולט נוסף הוא שבגילאי 30+ ניתן לרכוש השכלה גבוהה ללא תעודת בגרות או עם בגרות חלקית, ובלבד שמשלימים בהצלחה את תוכנית 30+ (מכינה 30+) המתקיימת באוניברסיטת בר-אילן. תעודת הסיום של תוכנית 30+ למעשה מחליפה את גיליון ציוני תעודת הבגרות, לצורך קבלה למגוון מסלולים לתואר ראשון באוניברסיטת בר אילן. בנוסף התוכנית מקנה כלים חשובים ויעילים להתמודדות עם לימודים אקדמיים.

לקבלת פרטים נוספים בנושא רכישת השכלה גבוהה ללא בגרות בגיל 30 בבר-אילן הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384486

 

רכישת השכלה גבוהה ללא בגרות אפשרית גם לאנשים עובדים בני 30 ומעלה

מתכונת הלימודים בתוכנית 30+ פותחה מתוך היכרות והבנה של אורח החיים הקדחתני אחרי גיל 30. לכן הלימודים מרוכזים מאוד ונפרסים על פני כמה חודשים בודדים, בימים ושעות לימוד המותאמים לאנשים עובדים. כך שבהחלט ניתן לרכוש השכלה גבוהה ולהמשיך לפתח את הקריירה ולקיים שגרת חיים במקביל.

 

אוניברסיטת בר-אילן פותחת את שערי העולם האקדמי לבני 30 פלוס

המכינה הקדם אקדמית באוניברסיטת בר-אילן מקיימת מזה מספר שנים את תוכנית 30+ (מכינה 30+) ומאפשרת לרכוש השכלה גבוהה ללא בגרות גם לגילאי 30 ומעלה. תוכנית זו נועדה להגדיל את סיכויי הקבלה לתואר ראשון במגוון מחלקות באוניברסיטת בר-אילן.

תוכנית 30+ מיועדת עבור מועמדים בגילאי שלושים ומעלה, בעלי 12 שנות לימוד שאינם זכאים לתעודת בגרות, או לבעלי ממוצע ציוני בגרות נמוך. המכינה אורכת כ- 4 חודשים בלבד, כשהלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע – יום אחד בשבוע בשעות הערב, ויום לימודים נוסף בשישי.

אם אתם בני 30+, ושוקלים לימודי תואר ראשון, נשמח לספר לכם על רכישת השכלה גבוהה ללא בגרות וללוות אתכם בתהליך ההצטרפות למכינה.

לקבלת פרטים נוספים בנושא רכישת השכלה גבוהה ללא בגרות בגיל 30 בבר-אילן הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384486