ייעוץ לימודים / הכוונה ללימודים לקראת לימודים במכינה קדם אקדמית

עמוד זה דן בייעוץ לימודים לקראת לימודים במכינה קדם אקדמית בבר אילן.

אם הנכם מעוניינים בסיוע בבחירת מסלול לימודים ומקצוע לחיים הקליקו כאן ופנו למרכז לייעוץ לימודים ופיתוח קריירה של בר-אילן.

בחירת מקצוע היא אחת מההחלטות החשובות בחיינו. לבחירה זו השפעה עתידית מכרעת על אורח חיינו, רמת השכר, אופק הקידום שלנו ועוד. הקושי בבחירת המקצוע הינו טבעי. רבים מאתנו ניצבים  מול דילמות מקצועיות, כגון איזה תואר כדאי ללמוד? מהם תנאי הקבלה לכל מקצוע ומקצוע? מה עליי לעשות על מנת להתקבל לתואר המבוקש? האם הכישורים שלי מתאימים לתואר שאני מעוניין ללמוד?

על מנת לסייע לך בבחירה שקולה ומושכלת של מסלול לימודים ומקצוע לחיים, ניתן לפנות למרכזי ייעוץ ללימודים ופיתוח קריירה.

למרכז לייעוץ לימודים ופיתוח קריירה באוניברסיטת בר אילן – לחצ/י כאן.

במקביל לבחירת כיוון הלימודים, אנחנו, צוות המכינה הקדם אקדמית של אוניברסיטת בר אילן, נשמח להציע לך פגישת ייעוץ ללא תשלום וללא התחייבות, למטרות הבאות:

  1. לסייע לך לקבל את ההחלטה הנכונה באשר להתאמת מסלול הלימודים במכינה - אשר יכוון אותך בדרך הקצרה והממוקדת ביותר לכיוון הלימודים הנבחר, ויאפשר לך למקסם את העלאת סיכויי קבלתך לתואר המבוקש.
  2. לסייע לך בבניית 'תוכנית פעולה' כיצד להתקבל לתואר המבוקש: סוג המכינה הרלוונטית, שיפור ציון פסיכומטרי, מיקוד - לאיזה מוסד אקדמי ניתן להתקבל ועוד.

שלבי קבלת ייעוץ לימודים במכינה של אוניברסיטת בר אילן

על מנת לקבל ייעוץ והכוונה ללימודים באופן מסודר, יש לעבור מס' שלבים בתהליך ייעוץ הלימודים במכינה:

1. בראש ובראשונה יצירת קשר טלפוני או דרך עמוד צור קשר עם מזכירות המכינה וקביעת פגישה במשרדי המכינה על מנת לקבל ייעוץ לימודים פנים מול פנים עם צוות המכינה. לפגישה יש להגיע עם תעודת הבגרות, חלקית או מלאה, וציון בחינה פסיכומטרית או מימ"ד – אם יש.

2. השתתפות בהדרכה מרוכזת עם כלל המועמדים המתעניינים בלימודי המכינה הקדם אקדמית. בהדרכה זו מפורטים מגוון מסלולי הלימוד במכינה הקדם אקדמית, כולל תנאי קבלה, שכר לימוד, מלגות ועוד.

3. פגישה אישית עם יועצ/ת לימודים מטעם המכינה, במהלכה מוענק ייעוץ לימודים באופן פרטני.
בפגישה מוצגות בפני המועמד אפשרויות הקבלה לתארים שונים בהתאם לנתונים שמגיע איתם, סוג המכינה הנדרשת עבורו לצורך קבלה,  רף הקבלה הנדרש לתואר המבוקש ודרישות קבלה שונות כגון פסיכומטרי וכד'.
היה ובכל זאת מועמד נותר עם ספקות באשר לתחום הלימודים שבו הוא מעוניין לעסוק בעתיד, הוא מופנה למתן הכוונה ממוקדת במרכז לייעוץ ולפיתוח קריירה של האוניברסיטה.

4. בתום תהליך ייעוץ הלימודים מוענקת ערכת הרשמה ללימודים למועמד, לצורך השלמת תהליך הרישום והקבלה למכינה.

5. ייעוץ הלימודים אינו מסתיים בהרשמה למכינה. צוות המכינה מלווה את התלמידים ומעניק ייעוץ לימודים למתלבטים לאורך כל שנת הלימודים במכינה. הייעוץ כולל ליווי פדגוגי אישי עד לסיומה של שנת הלימודים.

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים על הכוונה ללימודים וייעוץ לימודים באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים:

03-5354079, 03-5318406, 03-5317956