מכינה לעבודה סוציאלית | מכינה ללימודי עבודה סוציאלית בבר אילן

אוניברסיטת בר אילן מקיימת מכינה ללימודי עבודה סוציאלית המאפשרת לבוגריה להתקבל לתואר בעבודה סוציאלית הן באוניברסיטת בר אילן והן באוניברסיטת תל אביב. את המכינה ניתן לכנות "מכינה ללימודי עבודה סוציאלית", אך היא מתאימה גם למקצועות לימוד נוספים כגון: משפטים, חינוך, אומנות, ניהול, סיעוד ותחומים נוספים הקשורים למדעי החברה והרוח, ועל כן מוגדרת היא בשם "מכינה ייעודית למדעי החברה, היהדות והרוח".

המכינה לעבודה סוציאלית מיועדת להעלאת סיכויי הקבלה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית.
משך הלימודים במסגרת המכינה לעבודה סוציאלית של אונ' בר אילן כתשעה חודשים ונפרסים על פני ארבעה ימי לימוד בשבוע. תכנית הלימודים כוללת מקצועות כגון מתמטיקה, אנגלית וקורסים במדעי החברה כגון: מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסטטיסטיקה ועוד.

תעודת המכינה מחליפה את תעודת הבגרות בקבלה לאקדמיה. בנוסף, יש לעמוד בדרישות נוספות של המחלקה כגון פסיכומטרי וראיון, המשתנות מעת לעת. 

הנרשמים לבית הספר לעבודה סוציאלית של בר אילן, בין אם אחרי שלב מכינה לעבודה סוציאלית ובין אם ללא מכינה, יוכלו ללמוד במסלולים לתואר ראשון, ולאחר מכן תואר שני ואף שלישי וכן, במסגרת לימודי המשך.
תלמידי התואר יוכלו להתמחות החל מהשנה הראשונה במסגרת ההכשרה המקצועית במקומות כגון: שירותי רפואה קהילתיים, מרכזי טיפול בנפש, מעונות יום לילדים או לקשישים, מרכזי גמילה, מקלטים ועוד.
בוגרי התואר הראשון יוכלו להשתלב במגוון משרות בתחום בקהילה, הן עם קבוצות והן באופן פרטי ומשפחתי.

מכינה ללימודי עבודה סוציאלית – תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסלול מכינה לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן:
* 12 שנות לימוד.
* מינימום 7 יח"ל בבגרות.
*ציון פסיכומטרי/מימד 420.
 

יתרונותיה של המכינה לעבודה סוציאלית הם:

√ הקניית הרגלי למידה וחשיבה החיוניים להצלחה בלימודים אקדמיים.

√ מלגות שכ"ל ומלגות קיום - תלמידי המכינה לעבודה סוציאלית יהיו זכאים למלגות אלה, בכפוף למפתח חברתי-כלכלי.

√ פטורים מלימודי אנגלית והבעה לתלמידי אוניברסיטת בר אילן עפ"י קריטריונים של המכינה.

√ שמירת מקומות לתלמידי המכינה ברישום לאוניברסיטת בר- אילן.

 

לבירורים נוספים והרשמה למכינה ללימודי עבודה סוציאלית, צרו קשר באתר או בטלפונים הבאים: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956