קריירה שנייה

קריירה שנייה הפכה לעניין שגרתי בעולם המודרני והמתקדם שבו אנחנו חיים כיום, ויותר ויותר אנשים בכל רחבי העולם בוחרים לעזוב את הקריירה הקיימת שלהם ולעשות שינוי אמיתי בחייהם.

מסקר שנערך בארצות הברית, עולה כי מחצית מהאנשים שבחרו בקריירה שנייה בין גילאי 40 עד 50, זכו לתוספות שכר, וכ-90% מהם גם דיווחו על עליה ברמת האושר והסיפוק שהגיעו תודות לשינוי הקריירה.

הימים שבהם כל אדם הולך בנתיב אחד לאורך כל חייו ונותר באותו מקום עבודה ובאותם התפקידים, הפך למחזה נדיר, ונראה שיש לכך לא מעט סיבות.

הסיבות לבחירת קריירה שנייה

אנשים שוקלים קריירה שנייה בגלל מגוון רחב של סיבות, זה יכול לקרות עקב פיטורין בלתי צפויים, בגלל שעמום בתפקיד מסוים, או תחושת "תקיעות" במסלול הקריירה שהאדם בחר כאשר היה צעיר.  העלייה באורך החיים ובכמות שנות העבודה גם כן משפיעה על הרצון לגוון ולהתחיל קריירה שנייה, שאיפה להתקדם יכולה להצית את הרצון בקריירה שנייה, הגדלת התא המשפחתי או שינויים משפחתיים אחרים, מציאת עניין וסקרנות בתחום חדש, היעלמות של מקצועות בשל התקדמות הטכנולוגיה, וכן היוולדות של מקצועות חדשים ומרתקים יכולות לגרום לכך ששכיר יפתח שאיפה להפוך לעצמאי, או להיפך, עצמאי שלפתע רוצה להיות שכיר ועוד ועוד.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים אודות לימודים ללא בגרות ותואר ראשון ללא בגרות ולקבלת ייעוץ והכוונה מקצועיים בנושא קריירה שנייה, דרך עמוד צור קשר או בטלפון 03-7384486

הכנה לקריירה שנייה

המעבר לקריירה שנייה מתחולל בדרך כלל בשלבים מאוחרים יותר בחיים, כאשר יש כבר משפחה וילדים שצריך לדאוג להם ולפרנס אותם. עם זאת, לעיתים תכופות המעבר מתרחש גם כאשר ישנה משרה קבועה ברקע. על כן, חשוב מאוד להתכונן מראש ולעשות את המעבר לקריירה השנייה באופן מתוכנן, מושכל, מדוד ונכון. לשם כך:

  • כדאי להכין את המשפחה ולקבל את התמיכה שלה לקראת המעבר אל קריירה שנייה. לתמיכת המשפחה ולרשת הביטחון המשפחתיים ישנה חשיבות רבה להצלחה בשינוי, והרי מדובר בשינוי משמעותי מאוד בחיים.
  • למי שרוצה להזניק קריירה שנייה אך טרם בחר את המסלול הרצוי, ישנה האפשרות לגשת ליועצי הכוונה מקצועית ותעסוקתית. הכוונה מקצועית כזו מסייעת לזהות את הכישורים והיכולת שטמונים בנו, ותסייע בהתאמה אישית ובחירה נכונה יותר של מסלול הקריירה החדשה.
  • כדאי לבחור במסלול לימודים הכולל הכשרה מקיפה, מקצועית ומוכרת, אשר תבטיח השתלבות מהירה וחלקה בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים. אפשר לעשות זאת די בקלות, במסגרת האפשרויות הקיימות היום של לימודי תואר ראשון ללא בגרות וכן מכינות קדם אקדמיות לבני 30+.
  • כדאי לבדוק היטב ובאופן יסודי האם הקריירה השנייה בתחום שבחרתם הינה כדאית, האם יש לה אופק תעסוקתי בעתיד, והאם היא תעזור לכם להתקדם למקום שבו אתם באמת רוצים להיות מבחינת הכנסה, מעמד, אתגר, גיוון ויכולת התקדמות בשנים הקרובות.

 

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים אודות לימודים ללא בגרות ותואר ראשון ללא בגרות ולקבלת ייעוץ והכוונה מקצועיים בנושא קריירה שנייה, דרך עמוד צור קשר או בטלפון 03-7384486