מכינה לפסיכולוגיה: מכינה ללימודי פסיכולוגיה בבר אילן

תואר בפסיכולוגיה הנו תואר מבוקש ודרישות הקבלה אליו גבוהות במיוחד. מועמדים רבים פונים למכינה לצורך שיפור ושדרוג תעודת הבגרות במטרה להעלות את סיכויי קבלתם לתואר זה.

אחת הדרכים היעילות להעלאת סיכויי הקבלה היא מכינה ללימודי פסיכולוגיה, או בשמה המקיף יותר: "מכינה ייעודית למדעי החברה, היהדות והרוח" המתקיימת באוניברסיטת בר אילן. מכינה זו סוללת את הדרך אל התואר המבוקש בתחום מדעי החברה בכלל, ולימודי פסיכולוגיה בפרט ומאפשרת קבלה לתואר בפסיכולוגיה הן באוניברסיטת בר אילן והן באוניברסיטת תל אביב.

המכינה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן מקנה לבוגריה תעודה המהווה חלופה לתעודת הבגרות בעת הקבלה לתואר הראשון בפסיכולוגיה או בכל תחום אחר במדעי החברה, היהדות והרוח.

תחום הפסיכולוגיה הינו מאז ומעולם תחום מבוקש מאוד ללימודים, לא רק כמסלול לימודים ייחודי המקנה חלון לנפשו של האדם, אלא גם כחלק מתואר משולב עם מקצועות כמו: קרימינולוגיה, סוציולוגיה, ניהול ועוד. היות ותואר בפסיכולוגיה הינו תואר מאוד פופולרי, מטבע הדברים, הוא מושך אליו לא מעט מועמדים לרישום ועל כן, בכל שנה מתעדכנים תנאי הקבלה באוניברסיטאות השונות.

המכינה ללימודי פסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן מעניקה ידע ומסגרת לימודית ברמה גבוהה המהווים הכנה לקראת קבלה לתואר בתחום זה והן את הכלים, המיומנויות ותכני הלימוד השונים, התואמים את מסלול הלימוד המבוקש בתחום מדעי החברה והרוח. בסיס זה מהווה בהמשך נדבך ראשון וחשוב מאוד בלימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה.

קבלת הרקע הלימודי במסגרת של מכינה לפסיכולוגיה חשובה מאוד משום שרקע לימודי זה מקנה מעין נחיתה רכה אל לימודי התואר עצמם, בשל הרכב הקורסים הנכללים בה ונגיעתם בתחום מדעי החברה. קורסים אלה ממקדים את הלימוד בתחום מדעי החברה ומכשירים ישירות ללימוד התואר המבוקש.

מכינה לפסיכולוגיה – נקודות חשובות ויתרונות

המכינה ללימודי פסיכולוגיה מקנה לבוגריה תעודת מכינה, המחליפה את תעודת הבגרות ומהווה, בשילוב עם תנאי קבלה נוספים (כגון פסיכומטרי וראיון אישי) כרטיס כניסה ללימודי תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן עצמה ובאוניברסיטת תל אביב. המכינה ללימודי פסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן מורכבת ממספר מקצועות חובה, כגון מתמטיקה ואנגלית וכן ממקצועות שונים נוספים הפותחים צוהר לתחום מדעי החברה, כגון מבוא לסטטיסטיקה, מבוא לפסיכולוגיה ועוד.

תנאי הקבלה למכינה ללימודי פסיכולוגיה הינם: שתיים עשרה שנות לימוד, לפחות 7 יחידות לימוד בבבגרות ומבחן פסיכומטרי או מימ"ד עפ"י דרישות המכינה.

 • בנוסף לכך, כל תלמיד של המכינה לפסיכולוגיה, המעוניין לשפר את ציוניו במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל מחוייב לעבור בחינת מיון לצורך התאמת מסלול ורמת הלימוד המתאימה לו.
 • הלימודים במסגרת של מכינה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן אורכים כתשעה חודשים והם בעלי יתרונות רבים, כגון: 
  • קבלה ישירה של בוגרי המכינה ללימודי פסיכולוגיה לשורות אוניברסיטת בר אילן והקניית יתרון בקבלה לאוניברסיטת תל אביב, במסלול מדעי החברה (בתנאי עמידה בדרישות נוספות של המחלקה).
  • הענקת פטור מלימוד אנגלית והבעה במסגרת לימודי תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן לבוגרי המכינה עפ"י קריטריונים של המכינה
  • מתן מלגות שכר לימוד וקיום לתלמידי המכינה העומדים בקריטריונים של משרד הביטחון ומשרד החינוך.
  • הקניית כלים והרגלי לימוד אקדמיים, למידה וחשיבה נכונה.
  • לימודים במוסד אקדמי יוקרתי ומבוקש אשר לו צוות מרצים מהשורה הראשונה.

לבירורים נוספים והרשמה אל מכינה לפסיכולוגיה, צרו קשר באתר או בטלפונים הבאים: 03-535407903-5318406, 03-5317956