מכינה לביוטכנולוגיה ומדעי החיים: מכינה ללימודי ביוטכנולוגיה ומדעי החיים

מקצוע הביוטכנולוגיה הפך בעשורים האחרונים לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בקרב מועמדים לתואר ובתוך כך גם לאחד היוקרתיים שבהם. תנאי הקבלה למקצוע הביוטכנולוגיה הם גבוהים ועל כן מומלץ למתעניינים בלימודי מקצוע זה ללמוד מכינה לביוטכנולוגיה. אוניברסיטת בר אילן מקיימת מכינה ייעודית למדעי הטבע והחיים, אשר בין השאר מותאמת גם למעוניינים ללמוד תואר ראשון בביוטכנולוגיה.

המכינה לביוטכנולוגיה של אוניברסיטת בר אילן מיועדת גם למעוניינים להתקבל למסלולי לימוד אחרים בבר אילן כגון: ביואינפורמטיקה, מדעי החיים כללי ואופטומטריה. כמו כן, המכינה לביוטכנולוגיה של בר אילן מקנה אפשרות להתקבל ללימודים גם באוניברסיטת תל אביב, במגמות הקשורות למדעי החיים כגון: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, מקצוע הסיעוד, קלינאות תקשורת (הפרעות בתקשורת) ועוד, כמובן על סמך תנאי הקבלה הנהוגים באוניברסיטת תל אביב.

תחום הביוטכנולוגיה נחשב לחדש יחסית וכשמו כן הוא – שילוב של ביולוגיה בפיתוחים טכנולוגיים וייצור במגוון תחומים שונים כגון: מדע, תעשייה, תחום החקלאות, תעשיית היופי, פרמבצטיקה, רפואה ועוד. תחום זה עושה שימוש במערכות ביולוגיות כמו רקמות, תאים, חיידקים, פרוטאינים, הורמונים ועוד שלל חלקיקים פעילים בחי ובצומח, אשר עשויים לסייע לקדם טכנולוגית מוצרים רבים, כגון: ייצור של תוספי מזון, פיתוח תרופות ביולוגיות, מערכות טיהור מים, פיתוח דישון ביולוגי וכו'.

לימודי ביוטכולוגיה נחשבים לאחד מתחומי הלימוד החדשים ביותר בקרב התארים ועם הזמן הם אף מונחלים בלימודי הבגרות בבתי הספר התיכוניים ובתוכניות הלימודים בחטיבות הביניים. על כן, במקרים רבים, מסלול הלימודים של המכינה לביוטכנולוגיה ומדעי החיים מהווה המשך טבעי של הלימודים התיכוניים היישר לתואר הנכסף.

ייחודיות המכינה לביוטכנולוגיה ומדעי החיים של בר אילן

המכינה ללימודי ביוטכנולוגיה ומדעי החיים נועדה לתלמידים המעוניינים לשפר את ציוניהם בכל המקצועות הרלוונטיים לתחום מדעי החיים ובאלה הקשורים לביוטכנולוגיה, כגון: ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה, פיסיקה בסיסית, אנגלית ועוד. בנוסף, מקנה המכינה לביוטכנולוגיה ומדעי החיים לתלמידיה מיומנות למידה וכלים מעשיים אשר ישמשו אותם בהמשך בלימודי התואר עצמו, כך שמעבר לשיפור הציון והתאמה לתנאי הקבלה, תלמידי המכינה יחלו את מסעם המרתק בתחום זה כבר בשלב המכינה.

המכינה לביוטכנולוגיה מקנה לבוגריה תעודת מכינה המחליפה את תעודת הבגרות ובעת הקבלה ללימודי התואר.

תנאי הקבלה למכינה לביוטכנולוגיה ומדעי החיים הינם בראש ובראשונה 12 שנות לימוד ותעודת בגרות המכילה לפחות שבע יחידות לימוד. מעבר לכך, ציון מבחן פסיכומטרי או לחילופין מבחן מימ"ד על פי דרישות המכינה, ראיון אישי וכמו כן, מבחן מיון במתמטיקה למועמדים אשר להם שלוש יחידות לימוד במתמטיקה.

יתרונותיה של המכינה לביוטכנולוגיה רבים, וביניהם: רמה לימודית גבוהה מאוד, סגל מרצים מובחר, מלגות לימודים ומחייה לתלמידים העונים על הקריטריונים של משרד הביטחון ומשרד החינוך, לימודים במוסד אקדמי יוקרתי ונחשב בישראל וכן אפשרות ללימודי תואר לאחר סיום המכינה הן באוניברסיטת בר אילן והן באוניברסיטת תל אביב.

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לפרטים נוספים אודות מכינה ללימודי ביוטכנולוגיה ומדעי החיים באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956