מה מתאים לי ללמוד?

כשני עשורים מחייו של אדם ממוצע בישראל חולפים במסלול מסוים שנקבע מראש מילדות ועד בגרות. המסלול כולל מסגרות לימודיות כגון גנים, בתי ספר יסודי, חטיבה ותיכון וכן המסלול הצבאי או השירות הלאומי. מסלול חיים זה משותף לרוב האנשים ולרוב אינו גמיש או כפוף לשיקול דעת והחלטה אישית. אמנם מגיל מסוים ניתן לערער על מסלול זה ולהחליט אחרת, אך לרוב בוחרים ללכת עם הזרם בתלם במסלול מובנה מראש זה.

השאלה: "מה מתאים לי ללמוד"? תגיע בדרך כלל בסביבות גיל העשרים ותהיה קשורה לרוב בבחירת מקצוע לחיים. בשלב שבו כבר מסתיימים הלימודים התיכוניים ומסתיים השירות הצבאי או הלאומי ואולי אף מסתיים הטיול הגדול של אחרי הצבא, יש צורך בבחירת כיוון מסויים, רק שבניגוד לשני העשורים הקודמים, ההחלטה באיזה כיוון לבחור ומה ללמוד הינה אינדיבידואלית וניתנת לשיקול דעתו והחלטתו של כל אחד הנמצא בשלב זה בחייו.

אם כבר החלטתם מה מתאים לכם ללמוד, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים על המכינות הייעודיות השונות באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956

כיצד עליי להחליט מה מתאים לי ללמוד?

אם הגעת לשלב הזה בחייך בו אתה שואל את עצמך את השאלה: מה מתאים לי ללמוד? יש מספר שאלות שעליך לשאול את עצמך שיסייעו לך להגיע לתשובה:

1. מה רציתי להיות כשאהיה גדול? האם יש איזה מקצוע שתמיד חלמתי לרכוש? האם למקצוע זה קיים מסלול לימודים מסודר, מהם תנאי הקבלה למסלול זה והאם יש לי את נתוני הכניסה המתאימים? מה נדרש על מנת להתאים את עצמי לתנאי הקבלה ועד כמה המקצוע המבוקש יוכל לקיים אותי בעתיד מבחינת הכנסה שוטפת?

2. נטייה ריאלית או הומנית? האם כבר בתקופת התיכון אהבתי יותר ביולוגיה, כימיה או מחשבים או אולי גיאוגרפיה, ספרות, לשון או תנ"ך? האם מאז תקופת התיכון מצאתי תחומי עניין הפוכים מאלה שבחרתי בלימודי התיכוניים?

3. מהם המקצועות השולטים בשוק העבודה כיום? האם שוק העבודה מוצף בבוגרים בתחום? האם אני יכול להתברג במקצועות אלו ומהן הדרישות?

4. מה מתאים לי ללמוד על פי אופיי? האם אני יותר טיפוס של ישיבה במשרד? האם אני תזזיתי יותר? האם אני אוהב לעמוד מול קהל? האם אני מעדיף להיות מאחורי הקלעים? וכו'

5. מה מניעי הבחירה שלי? האם אני בוחר מה מתאים לי ללמוד מתוך רצון לקדם את עצמי בחיים המקצועיים או מתוך לחץ סביבתי?

6. איזו מסגרת לימודית מתאימה לי? האם אני מעוניין במסגרת לימודים ארוכת טווח כמו תואר אוניברסיטאי או אולי קורס קצר מועד?

בכל שלב ניתן  לקבל ייעוץ לימודים שיוכל לכוון אותך אל היעד בהתאם ליכולותיך ורצונותיך, אך יחד עם זאת

בחרתי מה מתאים לי ללמוד, מה השלב הבא?

אחרי שנענו כל השאלות שנשאלו לעיל ואחרי שפחות או יותר הכיוון המקצועי הרצוי מובן יותר, נותר לבחור את מסלול הלימודים המתאים במוסד הלימודים המתאים ולנסות ככל הניתן לעמוד בתנאי הקבלה. במידה ותנאי הקבלה אינם תואמים את נתוני הפתיחה שלכם כמועמדים, המכינה הקדם אקדמית תוכל לסייע לכם להגיע להישגים הנדרשים על מנת להתקבל למסלולי הלימוד השונים ולסלול את דרכך הישר אל הלימודים המבוקשים.

אם כבר החלטתם מה מתאים לכם ללמוד, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים על המכינות הייעודיות השונות באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956