הכוונה לחיילים משוחררים

עם שחרורכם מהשירות הצבאי / לאומי הנכם עומדים בפני תקופה חדשה שבה תזדקקו להכוונה לחיילים משוחררים. אנו במכינה הקדם אקדמית של אוניברסיטת בר אילן דאגנו לרכז עבורכם מעט מידע ראשוני בטרם תצאו אל עולם האזרחות על מנת שתוכלו להבין ולו על קצה המזלג את זכויותיכם כחיילים משוחררים.

מהו מענק השחרור ומה גובהו?

כל חייל המשתחרר מצה"ל ומשירות לאומי זכאי למענק שחרור, בהתאם למשך זמן וסוג השירות הצבאי או הלאומי. סוג השירות הצבאי / לאומי אזרחי נחלק לארבעה: לוחמים, תומכי לחימה, אחר ושירות לאומי. חישוב מענק השחרור נחלק לרוב לשתי תקופות עיקריות: תקופת הטירונות / הכשרה ותקופת השירות בפועל. לבדיקת זכאותכם וגובה מענק השחרור העומד לרשותכם, ניתן לפנות לאגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הבטחון.

פיקדון לחיילים משוחררים

לרשותו של כל חייל משוחרר קיים פיקדון כספי אישי, המיועד לסייע בתחילת החיים האזרחיים כקרש קפיצה. הזכאות למימוש כספי הפיקדון נפתחת כחודש מיום השחרור ונשמרת למשך 7 שנים על פי חוק, כאשר במהלך חמש השנים הראשונות ניתן לממש אותה אך ורק ל-6 מטרות בלבד על פי חוק. החל מהשנה השישית ועד תום תקופת הזכאות דמי הפקדון ניתנים לכל מטרה.

את כספי הפיקדון ניתן למשוך אר ורק באחד משני הבנקים הגדולים, פועלים או לאומי, ללא קשר לניהול חשבון הבנק האישי.

הכוונה לחיילים משוחררים המעוניינים בלימודים

כאמור, את כספי הפיקדון ניתן לממש ל– 6 מטרות בלבד בחמש שנות הזכאות הראשונות. אחת ממטרות אלה הינה מטרת לימודים, כגון:

1. לימודים אקדמיים ו/או מכינה קדם אקדמית, השלמת בגרויות ועוד באחת האוניברסיטאות או המכללות המוכרות למימוש הפיקדון.

למידע על הרשמה למכינה הקדם אקדמית באונ' בר אילן על חשבון הפיקדון הצבאי צרו איתנו קשר דרך דף הצור קשר או התקשרו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956.

2. לימודי מקצוע באחד ממוסדות ההשכלה המוכרים למימוש הפיקדון.

3. לימודי נהיגה בכל בית ספר מורשה ללימוד נהיגה ו/או אצל כל מורה לנהיגה הרשום במשרד התחבורה.

4. קורסי הכנה למבחן הפסיכומטרי באחד מהמכונים המוכרים לצורך מימוש כספי הפיקדון.

זכויות נוספות לחיילים משוחררים

בנוסף לכל הנאמר לעיל, לרשות כל חייל משוחרר קיימות זכויות נוספות הניתנות למימוש, כגון: מענק עבודה נדרשת מטעם הביטוח הלאומי, נקודות זכות מטעם מס ההכנסה, מלגות לימודים, הטבות וסיוע כלכלי לחיילים בודדים, פטור מתשלום ארנונה על נכס בבעלות החייל המשוחרר לתקופה מסוימת, פטור מתשלום דמי בריאות וביטוח לאומי למשך חודשיים מתום השירות הצבאי, ייעוץ לימודים ועוד. לפרטים אודות הזכויות הנוספות המגיעות לכם לאחר השחרור ולקבלת ייעוץ הכוונה לחיילים משוחררים ניתן לפנות לאגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הבטחון.

למידע על הרשמה למכינה הקדם אקדמית באונ' בר אילן על חשבון הפיקדון הצבאי צרו איתנו קשר דרך דף הצור קשר או התקשרו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956.