הסבה מקצועית לבני 30+, הסבה מקצועית בגיל 40+

הסבה מקצועית

הסבה מקצועית הפכה בשנים האחרונות לשכיחה מאוד. עולם התעסוקה המודרני מאפשר לנו גיוון ואפשרויות קידום בתחומים שונים. יש היום יותר ויותר אפשרויות להסבה מקצועית, לרבות הסבות מקצועיות אקדמיות המאפשרות השגת תואר ראשון אקדמי גם בגילאים 35, 45, 50 ואילך. לעיתים, גל של פיטורים יכול לגרום לחישוב מסלול מחדש ובחירה בהסבה מקצועית, ולפעמים הרצון למצות את מלוא הפוטנציאל שחבוי בנו מביא אנשים לשינוי בנתיב הקריירה. כך או כך, הסבה מקצועית יכולה להיות מקפצה אמיתית.

הסבה מקצועית דרך האקדמיה

על אף שהסבה מקצועית כך באמצע החיים כרוכה באתגרים רבים: לעיתים עוזבים עבודה, לעיתים מקטינים את היקף המשרה, זוהי תקופה שכבר יש בה משפחה וילדים שצריך לדאוג להם, דווקא לאנשים מעל גיל 30 קיימות אפשרויות לשינוי מסלול הקריירה.

כך למשל, לאוניברסיטת בר-אילן יש תוכנית אקדמית לאנשים שמלאו להם 30 ומעלה, המאפשרת הסבה מקצועית תוך כניסה לאקדמיה, גם ללא בגרות או עם ממוצע ציוני בגרות נמוך וללא פסיכומטרי, ומבלי שיהיה ברשותם תואר אקדמי קודם.

מתכננים הסבה מקצועית? הנכם מוזמנים ליצור עמנו  קשר לקבלת פרטים נוספים בנושא מכינה 30+ עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384486 (במידה ואין מענה, שלחו הודעה דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם).

אפשרויות הסבה מקצועית באקדמיה

1. הסבה מקצועית לקראת תואר במכינה קדם אקדמית לבני 30+: תוכנית מכינה 30+ היא למעשה מכינה קדם אקדמית המאפשרת לבעלי 12 שנות לימוד שמלאו להם 30 להתחיל מסלול אקדמי שבסופו יוכלו להשלים הסבה מקצועית. תוכנית 30+ פתוחה בפני אנשים בני 30, 40, 50 וכן הלאה, והיא מותאמת לקצב החיים של אנשים בגילאים אלו. מדובר בתוכניות נוחה מאוד שפותחה במיוחד עבור אנשים שרוצים לעבור הסבה מקצועית בגיל 30, 40, 50 ומעלה. הלימודים בתוכנית מתפרסים על יומיים בשבוע, מה שמאפשר לשלב עבודה עם לימודים, כאשר אחד מימי הלימוד הוא יום שישי. כמו כן, משך הלימודים הקדם אקדמיים קצרים ונערכים ב-4 חודשים בלבד.

גם העלות של מכינה 30+ היא הוגנת ומעניקה הזדמנות אמיתית לתואר אקדמי לכל שכבות האוכלוסייה. 

במהלך המכינה לומדים הסטודנטים אנגלית, הבעה עברית, אשנב לסטטיסטיקה, וכן 2 קורסים אקדמיים. עם סיום המכינה, הם יכולים להשתלב בפקולטות האקדמיות של מדעי החברה, הרוח והיהדות באוניברסיטת בר אילן.

2. הסבה מקצועית אקדמית במסגרת תוכניות אקדמיות מיוחדות:  בנוסף לתוכנית 30+ (מכינה 30+), מקיימת אוניברסיטת בר-אילן גם תוכניות ייעודיות ללימודי תואר שמתאימות אף הן לאנשים בני 30+ המעוניינים לעשות הסבה מקצועית אקדמית.  תוכניות אלו הותאמו גם הן לאנשים ששואפים לעשות הסבה מקצועית על כן הן קצרות (בדרך כלל משך הלימודים הוא שנתיים) וגם ימי הלימוד מתפרסים על פני יומיים בשבוע בלבד.  ניתן ללמוד בתוכניות ייעודיות אלו תואר רב תחומי במדעי החברה עם התמקדות בנושאים שונים, ביניהם:

 • ניהול ופסיכולוגיה
 • ניהול ומשאבי אנוש
 • כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש
 • נדל"ן ושמאות מקרקעין
 • חשבונאות כלכלה ומנהל עסקים

הסבה מקצועית בגיל 40, 30 או 50 היא אפשרית היום יותר מתמיד. אף פעם לא מאוחר לעשות הסבה מקצועית ולהתקדם בחיים, והיום יש כל כך הרבה אפשרויות, אז מדוע לא לנצל אותן?

מתכננים הסבה מקצועית? הנכם מוזמנים ליצור עמנו  קשר לקבלת פרטים נוספים בנושא מכינה 30+ עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384486 (במידה ואין מענה, שלחו הודעה דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם).

הסיבות העיקריות בגינן שוקלים הסבה מקצועית

הסבה מקצועית קוסמת לרבים ובמיוחד בשנים האחרונות, לנוכח השינויים המואצים שאנו חווים, ונראה כי יש לכך לא מעט סיבות:

 • הסבה מקצועית בשל העדר ביטחון בעבודה - אם בעבר, הסבים וההורים שלנו עבדו במשך רוב ימי חייהם בעבודה אחת ונהנו מתנאים כמו קביעות והגנה של הסכמים קיבוציים, הרי שכיום תנאים אלו כבר כמעט ולא קיימים. הביטחון במקום העבודה אבד הן מבחינת מעסיקים והן מבחינת עובדים, ואין היום תנאים אטרקטיביים שמחזיקים עובדים במקום עבודה אחד לאורך תקופות זמן ארוכות.
 • הסבה מקצועית לצורך גיוון – סיבה נוספת שבגינה רבים שוקלים הסבה מקצועית בגיל 40, 30, 50 ומעלה היא הצורך האנושי בגיוון. העדר אפשרויות קידום, שעמום, צורך ללמוד ולעסוק בדברים חדשים ורצון להתפתח – אלו הם חלק מהשיקולים לערוך הסבה מקצועית באמצע החיים ולחשב מסלול מחדש.
 • הסבה מקצועית היא כורח המציאות – על פי דוח שפרסם מקינזי ושות' על עתיד התעסוקה הסבה מקצועית היא לא פחות מצו השעה. מנתוני הדו"ח של מקינזי עולה כי עד לשנת 2030 14% מכוח העבודה הגלובלי יצטרך לבצע הסבה מקצועית ולשנות את הקריירה מאחר שטכנולוגיות כמו בינה מלאכותית, אוטומציה ודיגיטציה יחליפו את העובדים וייתרו את המקצוע שלהם. עוד מציין הדו"ח, שמדובר באתגר גלובלי המזכיר במידה רבה את המעבר מחברה חקלאית לחברה תעשייתית.
 • הסבה מקצועית עקב מגפת הקורונה – מגפת הקורונה תפסה את כולנו לא מוכנים. מקומות עבודה נסגרו, ענפים שלמים קרסו, עובדים הוצאו לחל"ת, רבים פוטרו כליל, אחרים נאלצו לחפש מקורות הכנסה אחרים או נוספים בשל התפשטות הנגיף. בשל מגפת הקורונה הסבה מקצועית בגיל 40, 50 ואילך הפכה רווחת יותר. האירוע שזעזע את כל העולם שיבש את השגרה, הוציא רבים ורבות מאזור הנוחות שלהם וגרם להתעוררות של שאלות גדולות בחיים הנוגעות למה באמת חשוב ומה כדאי לעשות. אי הוודאות שנלוות לפנדמיית הקורונה הובילה לשינויי קריירה בקרב רבים.
 • הסבה מקצועית בשל שינויי חיים – גם שינויים בחיים האישיים יכולים להוביל לשינוי בנתיב הקריירה. כך למשל, רבים עורכים הסבה מקצועית בגיל 40 אחרי שהילדים גדלו ויש אפשרות להגדיל את היקף המשרה או להזניק קריירה חדשה. אחרים בוחרים לערוך הסבה מקצועית כי הם בחרו את המקצוע שלהם בגיל צעיר וכיום, כאשר הם מבוגרים יותר, המקצוע שבחרו כאשר היו בני 20 כבר לא מתאים להם או לא מעניין אותם יותר. גם הצרכים משתנים במהלך השנים. משכורת שפעם הספיקה לזוג צעיר כבר לא תמיד מספיקה למשפחה שגדלה ומונה כעת 5 נפשות.
 • הסבה מקצועית לצורך קידום – גם רצון בשיפור תנאי עבודה, תנאי שכר, תנאים סוציאליים ואפשרויות קידום מביאים רבים לעבור הסבה מקצועית בגיל 40, 50 ומעלה.

 

שוקלים הסבה מקצועית? הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים בנושא מכינה 30+ עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384486 (במידה ואין מענה, שלחו הודעה דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם).