מחפשים מכינה טכנולוגית? הירשמו למכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים

אם אתם מחפשים מכינה טכנולוגית, הכירו את המכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים של אוניברסיטת בר-אילן. ככל מכינה טכנולוגית, גם המכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים בבר-אילן נועדה לשפר את סיכויי הקבלה לתארים ראשונים בתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים, רפואה ומדעי המוח, כאשר תעודת המכינה הייעודית מחליפה את תעודת הבגרות בקבלה לאוניברסיטאות מובילות, ביניהן: אוניברסיטת בר-אילן ואוניברסיטת תל-אביב.

צוות ההוראה במכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים בבר-אילן מונה מרצים מקצועיים ועתירי ניסיון, המלווים את הסטודנטיות והסטודנטים באופן אישי לאורך כל תקופת לימודי המכינה, במטרה להקנות להם כלים, ידע ובסיס מוצק ולהכינם באופן מיטבי לאתגרי האקדמיה.

אם יש לכם שאלות על המקבילה בבר-אילן ללימודי מכינה טכנולוגית או בנושא מכינה להנדסה ומדעים מדויקים אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5317956, 03-5318406, 03-5354079


מטרתה של מכינה טכנולוגית

מטרתה של המכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים בבר-אילן, כמו מכינה טכנולוגית, היא לאפשר לבעלי תעודת בגרות חלקית או בעלי ציוני בגרות נמוכים להשלים את החסר ובכך לשפר באופן משמעותי את סיכויי הקבלה ללימודי תואר ראשון במקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים. כמו מכינה טכנולוגית גם במכינה הייעודית בבר-אילן המטרה היא לשפר את ידיעת הסטודנטים במקצועות הבסיס ואת האוריינות האקדמית, לחזק את הביטחון והשליטה באבני היסוד של המדעים המדויקים ולהקנות הרגלי למידה הנחוצים להשלמת תואר אקדמי בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים.

עם זאת, חשוב לציין כי ציוני המכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים בבר-אילן אינם מהווים חלופה לבחינה הפסיכומטרית.

תחומי הלימוד במכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים בבר-אילן:

תחומי הלימוד במכינה הייעודית להנדסה למדעים מדויקים בבר-אילן, כמו מכינה טכנולוגית, כוללים את מקצועות היסוד, ובכללם:

•    לימודי מתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד
•    אנגלית ברמת 4/5 יחידות לימוד
•    פיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד
•    כתיבה אקדמית

-    משך זמן המכינה: 9 חודשים.
-    ימי לימוד: 5 ימים בשבוע, בהיקף של 35 שעות שבועיות.
 

תנאי הקבלה למכינה טכנולוגית

על מנת להתקבל למסגרת של מכינה טכנולוגית ככלל ולמכינה הייעודית להנדסה ומדעים מדויקים בפרט, על המועמדים והמועמדות לעמוד בכל התנאים הבאים:

•    בני 18 ומעלה.
•    בעלי 12 שנות לימוד.
•    ציון כמותי בפסיכומטרי או בבחינת מימ"ד 115**.
•    ציון 500 בבחינה פסיכומטרית או במבחן מימ"ד.
•    מינימום 7 יחידות לימוד בבחינות הבגרות בציון סופי עובר (ציון עובר=55 ומעלה).
•    ציון מינימום של 55 בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד או ציון מינימום של 70 בבגרות במתמטיקה ברמת 4  יחידות לימוד.
•    מועמדים שלא למדו ונבחנו בשפה העברית נדרשים לציון 84 במבחן יע"ל. 

מועמדים אשר אינם עומדים בקריטריונים שמנינו כאן, יכולים להגיש את מועמדותם והיא תישקל בוועדת חריגים.

 

הרשמו למכינה טכנולוגית שתשפר את סיכויי קבלתכם לתואר בהנדסה ובמדעים מדויקים

המכינה הקדם אקדמית באוניברסיטת בר-אילן מציעה מכינה ייעודית למעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים תוך מתן דגש מיוחד על מקצועות המתמטיקה, הפיזיקה והאנגלית ברמת 4-5 יחידות לימוד, בדומה לנהוג בכל מכינה טכנולוגית. 

ההרשמה למכינה להנדסה ומדעים מדויקים נמצאת בעיצומה, היא מותנית במקום פנוי וכפופה לעמידה בתנאי הקבלה, אז מהרו להירשם והבטיחו את מקומכם לשנת הלימודים הקרובה.

 

אם יש לכם שאלות על המקבילה בבר-אילן ללימודי מכינה טכנולוגית או בנושא מכינה להנדסה ומדעים מדויקים אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5317956, 03-5318406, 03-5354079