עבודה לסטודנטים

אם אתם מחפשים עבודה לסטודנטים הגעתם למקום הנכון. ריכזנו עבורכם מספר טיפים יעילים לשילוב עבודה בתקופת הלימודים הן במסגרת מכינה קדם אקדמית והן במסגרת לימודי התואר האקדמי.

כסטודנטים במדינת ישראל, אתם בוודאי מתמודדים עם הוצאות רבות בתקופת הלימודים ובכללן: מזון, מגורים, תחבורה, שכר לימוד, חשבונות שונים וכו', כך שגם אם הנכם נמנים בין מקבלי המלגות או העזרה מההורים, עדיין חסרה לכם הכנסה ראויה שתוכל לקיים ולכלכל אתכם למשך תקופת הלימודים.

 

האתגר: לעבוד במהלך הלימודים

שילוב עבודה לסטודנטים בעת הלימודים אינו פשוט. על מנת לשלב נכון בין עבודה ללימודים מומלץ למצוא עבודה העומדת בקריטריונים הבאים:

 • גמישות ומודולאריות שתתאים למערכת שעות הלימוד באקדמיה.
 • מעסיקים שיתחשבו בתקופות המבחנים הלחוצות ויהיו מוכנים להתגמשות יתר בתקופות לחוצות יותר.
 • עבודה לסטודנטים שתאפשר הרחבת המשרה בימי הקיץ ובחופשות הסמסטר.
 • תפקיד שלא יפגע בשעות השינה ובתפקוד הכללי.
   

למידע אודות המכינות באוניברסיטת בר-אילן, צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר, או חייגו: 03-535407903-531840603-5317956
 

יתרונותיה של עבודה לסטודנטים

שילוב עבודה לסטודנטים עשוי להיות כרוך באתגרים אך גם ביתרונות רבים, כגון:

 1. היכרות ראשונית עם שוק העבודה.
 2. שילוב לימודים עם עבודה מאלץ את הסטודנטים להתמודד עם תיעדוף וניהול נכון של זמן.
 3. עבודה לסטודנטים יוצרת מעין פאוזה, הפסקה מרעננת, משגרת הלימודים והמבחנים.
 4. מקום עבודה, בעיקר כזה המשלב סטודנטים בכוח האדם הוא גם מקום מפגש חברתי, הכולל הווי ואווירה מתאימה לקבוצת הגיל והמכנה הלימודי המשותף.
 5. עבודה לסטודנטים עשויה לקדם ולמנף קריירה או להתחיל קריירה שעשויה להתפתח לאחר תום הלימודים.
 6. מקום עבודה מפגיש את הסטודנטים עם חוקי שוק העבודה, כמו גם עם זכויות וחובות של עובדים.

 

עבודה לסטודנטים עם הפנים לעתיד

בשוק העבודה קיימות שפע של משרות ותפקידים שעונים על ההגדרה "עבודה לסטודנטים", ביניהם: מלצרות, ניקיון, ניהול משמרת, שמרטפות, עבודה בתחנות דלק, בנייה ועוד. אולם, כתלמידי אקדמיה, ייתכן וכדאי לחשוב על עבודה לסטודנטים שתוכל לכוון קדימה אל העתיד ולחפש עבודות שתוכלנה לתרום לקריירה העתידית. משרות סטודנטים שעיסוקן משיק לתחום הלימודים יכולות לתרום מאוד לניסיון, לקורות החיים ולוותק, והן יכולות לשמש מקפצה לקריירה בתום הלימודים.

 

עבודה לסטודנטים המסייעת בקידום הקריירה

תקופת הלימודים יכולה לשמש הזדמנות נהדרת לצבירת ניסיון תעסוקתי ומעשי לקריירה העתידית של הסטודנטים. כך למשל, אם סטודנט שלומד משפטים יצליח למצוא עבודה סטודנטיאלית במשרד עורכי דין, הרי שבתום הלימודים כבר יהיה לו יתרון על בוגרים אחרים שהשלימו את התואר שלהם במשפטים אך לא עבדו כלל בתחום. כך גם במסלול תקשורת - לסטודנטים שבחרו במסלול לימוד תקשורת ויכולים לשלב עבודה לסטודנטים במשרד פרסום או בסוכנות דיגיטל, יהיו נתוני פתיחה טובים יותר בסיום הלימודים בבואם לחפש עבודה.

כמו כן, תלמידי מכינה וסטודנטים שעובדים בעבודות סטודנטיאליות בתחום לימודיהם יכולים פעמים רבות להשתלב במשרה מלאה באותו המקום בתום הלימודים באקדמיה. אם המעסיק מרוצה מהעבודה של הסטודנט בזמן לימודיו, אזי גדל הסיכוי שהוא יעסיק אותו לאחר שקיבל את התואר האקדמי.

עבודה לסטודנטים המשיקה לתחום הלימודים יכולה גם להיות מפתח להרחבת קשרים בינאישיים שעשויים לתרום לקריירה העתידית. כך שגם אם לא נשארים אצל אותו המעסיק ומחפשים עבודה אחרת לאחר הלימודים, אפשר בהחלט כבר בעת הלימודים להתחיל וליצור קשרים עם מעסיקים פוטנציאליים או שיתופי פעולה עתידיים, ולצבור המלצות שילוו הלאה.

למידע אודות המכינות באוניברסיטת בר-אילן, צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר, או חייגו: 03-535407903-531840603-5317956