לימודים באוניברסיטה - השכלה שלוקחת אותך קדימה

אם אתם שוקלים לימודים באוניברסיטה – כדאי לכם להתעמק בעמוד זה. כאן תוכלו לקבל מידע נוסף על היתרונות של לימודים באוניברסיטה ועל תכניות מכינה מיוחדות אשר מגדילות את הסיכויים להתקבל ללימודים גבוהים. 

"השקעה בידע נושאת את הריבית הגבוהה ביותר" אמר בנג'מין פרנקלין כבר במאה ה-18, וניכר כי משפט זה עומד בגאווה במבחן הזמן. מודלים שונים של לימודים באוניברסיטה מתקיימים זה מאות שנים, ואנו רואים שזהו שלב בחיים אשר רבים בוחרים לעבור בו כדי להחכים, להשכיל ולשדרג את מסלול חייהם.

אם מתייחסים להשכלה באספקטים כלכליים אזי לימודים באוניברסיטה הם השקעה לכל דבר ועניין – תואר אקדמי כרוך בהשקעת זמן וגם בהשקעת כסף, אך בסופו של דבר זוהי השקעה בעצמך ובעתיד שלך.

לימודים באוניברסיטה ורכישת ידע הם בבחינת קרש קפיצה בעזרתו מתאפשרים לנו ניידות חברתית, כלכלית ותעסוקתית. ואכן, בוגרים רבים מעידים כי הבחירה בלימודים באוניברסיטה שינתה את גורלם. בהמשך תוכלו לקרוא על תוכניות לימודים מיוחדות בבר אילן, אשר מנגישות כמעט לכל אחד לימודים באוניברסיטה.

למידע נוסף אודות לימודים באוניברסיטה ותכניות מכינה מיוחדות בבר-אילן, צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר, או חייגו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956

 

לימודים באוניברסיטה הם הבסיס לשוויון הזדמנויות

ערכם של לימודים וחשיבותם ידועים לנו כבר מגיל צעיר – אנו מבלים את מיטב שנות ילדותנו ונערותנו בלימודים בבית הספר ובתיכון, כאשר בכל שנה אנו מאותגרים בתוכן עמוק יותר ובהיקף רחב יותר של החומר הנלמד. אחרי 12 שנות לימוד ושירות צבאי / לאומי מקובל להתקדם ללימודים גבוהים במוסדות אקדמיים רבים הפזורים ברחבי הארץ ובכל העולם. בעבר הרחוק רכישת השכלה הייתה שמורה באופן בלעדי לאליטות בעלות הממון, אך כיום לימודים באוניברסיטה פתוחים בפני כולם ובכל גיל: יש מסלולי לימוד אקדמיים לבוגרי תיכון עם תעודת בגרות או ללא, יש מסלולי לימודים ללא בגרות מעל גיל 30, יש מגוון רחב של מכינות קדם אקדמיות ושפע של מלגות - וביחד הם מאפשרים רכישת השכלה בתנאים המקדמים שוויון הזדמנויות לכל.

 

לימודים באוניברסיטה פותחים דלתות

עבור רבים ורבות ההחלטה האם ללמוד באוניברסיטה או לא אינה החלטה של מה בכך, ויחד עם זאת זו יכולה להיות החלטה משנת-חיים. באיזה אופן? – להלן מספר דוגמאות:

לימודים באוניברסיטה משפיעים על רמת ההכנסה – כל המחקרים שנערכו בעשורים האחרונים מצביעים על מגמה אחת ברורה - בוגרי אוניברסיטאות נהנים משכר גבוה יותר בהשוואה לאנשים שלא השלימו תואר אקדמי.

לימודים באוניברסיטה מאפשרים השתלבות במשרות נחשקות יותר – תנאי הסף לרוב התפקידים הנחשבים בשוק העבודה הינו תואר ראשון לפחות. ובעולם שבו האוכלוסייה גדלה בקצב מואץ ועל כל משרה מתחרים מאות מועמדים פוטנציאליים, תואר אקדמי מעניק יתרון ממשי בעולם תחרותי.

לימודים באוניברסיטה הם כרטיס יציאה ממעגל העוני – עבור אנשים אשר מגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך - מכינות קדם אקדמיות ומלגות תואר הן אמצעי רב עוצמה ליציאה ממעגל חיים דל משאבים. בנוסף, לימודים באוניברסיטה הם כלי באמצעותו ניתן לתרום בחזרה לאוכלוסיות ולקהילות מוחלשות.

לימודים אקדמיים הם המפתח לקידום בקריירה – השלמת לימודים אקדמיים הם הרבה יותר ממקפצה למשרות יוקרתיות, הם גם משפרים באופן משמעותי את הסיכוי להתקדם במעלה סולם הדרגות בתוך מקומות העבודה.

לימודים באוניברסיטה מחברים בין אנשים ומעודדים יצירת קשרים – אוניברסיטה היא לא רק מבחנים, מחקרים, מעבדות, מטלות והרצאות, היא גם מקום שבו נוצרים קשרים בינאישיים עמוקים ונרקמים קשרים עסקיים, אקדמיים, מסחריים ושיתופי פעולה עתידיים.

מסגרת אוניברסיטאית מעניקה ייעוץ,  תמיכה, הכוונה וקשר עם התעשייה – תוכניות הדרכה, יועצי קריירה, סיוע והכוונה במציאת עבודה, פרקטיקום, התמחויות והתנסות מעשית  - זהו רק חלק מהמערך האוניברסיטאי התומך בסטודנטים ובבוגרי אוניברסיטאות. מערך זה עומד לשירות הסטודנטים, תומך ומכוון בדרך ליצירת קשרים בתעשייה והשתלבות בשוק העבודה.

 

מכינות קדם אקדמיות: כך משפרים את הסיכוי להתקבל למסלולי לימודים באוניברסיטה

גם אם אין לכם תעודת בגרות או פסיכומטרי וגם אם הייתם פחות חזקים בלימודים בתקופת התיכון,  לימודים באוניברסיטה עדיין פתוחים בפניכם. אוניברסיטת בר-אילן מציעה מגוון של מכינות קדם אקדמיות המכשירות מועמדים ללא תעודת בגרות ו / או שלא עומדים בתנאי הסף לקבלה ללימודי תואר ראשון, להגדיל את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים אקדמיים.

כל מכינה קדם אקדמית נועדה להכשיר את התלמידים לתחום מסוים וציוני המכינה מהווים חלופה לציוני בחינות הבגרות.

דוגמאות למכינות בבר אילן:

  • מכינה ייעודית למדעים מדויקים והנדסה – מכינה קדם אקדמית זו נועדה לשפר את סיכויי הקבלה לפקולטות למדעים מדויקים והנדסה באוניברסיטת בר-אילן (הנדסה, מדעים מדויקים ומדעי המוח) ובאוניברסיטת תל-אביב (הנדסה, מדעים מדויקים ובית הספר לרפואה ורפואת שיניים).
  • מכינה ייעודית למדעי החברה והרוח – מכינה קדם אקדמית זו נועדה לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים בפקולטות במדעי החברה והרוח באוניברסיטת בר-אילן (משפטים, יהדות ומדעי החברה והרוח, למעט דימות רפואי, אשר הקבלה אליו היא ממסלול המכינה למדעי הטבע) ובאוניברסיטת תל-אביב (מדעי החברה, משפטים, ביה"ס לחינוך, הפקולטה לאמנויות, ניהול, ביה"ס לעבודה סוציאלית ולחוג לסיעוד שבפקולטה לרפואה - אחות אקדמאית).
  • מכינה ייעודית למדעי החיים והטבע – מכינה זו נועדה לשפר את סיכויי הקבלה לפקולטות במדעי החיים והטבע באוניברסיטת בר-אילן (אופטומטריה, המגמה למדעי החיים, המגמה לביוטכנולוגיה, המגמה לביולוגיה חישובית – ביו-אינפורמטיקה) ובאוניברסיטת תל-אביב (מדעי החיים, ביה"ס למקצועות הבריאות-פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, סיעוד).
  • מכינה מרוכזת בפיזיקה ומתמטיקה - מכינה קדם אקדמית זו נועדה לשפר את סיכויי הקבלה לפקולטות למתמטיקה ולפיזיקה באוניברסיטת בר-אילן, ולמועמדים שצריכים לשפר מקצועות אלו בלבד.
  • תכנית 30+ (מכינה 30+) - מכינה זו היא ייעודית לבני 30 ומעלה והיא נועדה לשפר את סיכויי הקבלה לתואר אקדמי בבר-אילן או במוסדות אקדמיים שונים. בבר-אילן יכולים בוגרי המכינה להגיש מועמדות למסלולי תארים שונים בפקולטות למדעי החברה, מדעי היהדות ומדעי הרוח.
  • קדם מכינה – מכינה ייעודית לאנשים למועמדים המבקשים להשתלב באחד ממסלולי המכינות הייעודיות, ואינם עומדים בתנאי הקבלה למכינה.

חלק מן המכינות קצרות וממוקדות. הן מאפשרות לאנשים ללא בגרות או לבעלי ציוני בגרות חסרים או נמוכים להתקבל למסלולי לימוד באוניברסיטה, להרחיב אופקים ולפתח קריירה משמעותית, מתגמלת ומספקת.

אז אם הכיוון שלכם הוא לימודים באוניברסיטה, נשמח מאד ללוות אתכם ולסייע לכם בצעדיכם הראשונים בעולם האקדמיה.

למידע נוסף אודות לימודים באוניברסיטה ותכניות מכינה מיוחדות בבר-אילן, צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר, או חייגו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956

*** חשוב: תנאי תכניות הלימודים עשויים להשתנות מעת לעת, והקבלה לתארים היא בהתאם לדרישות המחלקות הנהוגות במוסד האקדמי הרלוונטי.  מומלץ להתעדכן ישירות באתרי הפקולטות השונות.