לימודי תואר ראשון למבוגרים

אם חלמתם על תואר וחיפשתם מידע על לימודי תואר ראשון למבוגרים, הגעתם למקום הנכון. אוניברסיטת בר אילן מקיימת מכינה ייחודית לבני 30 ומעלה בשם: 'תוכנית 30+ (מכינה 30+)'. מטרת המכינה, בין השאר, היא לאפשר למידה של קורסי השלמה לקראת תואר ראשון במסגרת אקדמית בקמפוס בר אילן ברמת גן. לימודים למבוגרים באוניברסיטה אפשריים היום יותר מאי פעם, ולעולם לא מאוחר מידי להפוך חלום למציאות ולהירשם לאחת מתוכניות לימודי תואר ראשון למבוגרים.

לקבלת פרטים נוספים אודות לימודי תואר ראשון למבוגרים / לימודים למבוגרים באוניברסיטה, אנא צרו עמנו קשר בטלפון 03-7384486, או מלאו את פרטיכם דרך עמוד צור קשר ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

מידע כללי על לימודי תואר ראשון למבוגרים

בעשור האחרון אנו עדים לתמורות בשוק העבודה לצד עלייה בתוחלת החיים. גורמים אלו, בין היתר, יצרו ביקוש הולך ועולה ללימודים אקדמיים דווקא בגיל מאוחר. זהו גיל שבו הילדים כבר גדולים, ויש יותר זמן להעשיר את היום יום, ללמוד ולהשכיל. כך קורה שאנשים מעל גילאי 60 פונים לאקדמיה ומתעניינים בלימודים למבוגרים באוניברסיטה וברכישת השכלה. האפשרויות כיום רבות ומגוונות, וגם אם אין בידיכם תעודת בגרות, ניתן להשלים את הדרישות האקדמיות במספר חודשים. תוכנית 30+ (מכינה 30+) בקמפוס בר-אילן מאפשרת לתלמידיה לסיים השלמות אקדמיות תוך כארבעה חודשים, בתוכנית לימודים נוחה ומרוכזת של יומיים בשבוע, ומיד לאחר מכן להגיש מועמדות לאחת מתוכניות הלימוד הגמישות לתואר ראשון.

*בדיקת תנאי הקבלה למחלקות האוניברסיטה והתאמת תוכנית 30+ (מכינה 30+) ללימודי המשך לתואר ראשון הינה באחריות התלמיד.

תנאי הקבלה של לימודי תואר ראשון למבוגרים

ההתעניינות הגוברת בלימודי תואר ראשון למבוגרים בשנים האחרונות יצרה בין השאר מצב שבו תנאי הקבלה למסלולי לימוד מסוימים הותאמו גם לחתך גיל מבוגר יותר של סטודנטים. מי שמבקש לברר על לימודים למבוגרים באוניברסיטת בר אילן, ישמח לגלות כי הזכאים ללמוד אינם בהכרח חייבים לעבור מבחן פסיכומטרי או להציג תעודת בגרות. עליהם להציג אישור על 12 שנות לימוד ולהירשם למכינת ההשלמה אשר מקבלת לשורותיה בני 30+. את ההרשמה לתואר הראשון יבצע הסטודנט לאחר שסיים את חובותיו בתוכנית 30+. בכל מסלול לתואר ראשון מתקיימות דרישות קבלה שונות, על כן יש לברר את תנאי הסף מבעוד מועד במחלקות הרלוונטיות.

תוכניות גמישות ונוחות של לימודים למבוגרים באוניברסיטה

אין ספק כי החזרה לספסל הלימודים לאחר שנים רבות היא שינוי מרענן. יחד עם זאת, אוניברסיטת בר אילן מודעת לאתגרים הכרוכים בכך, ועל כן בנתה תוכנית גמישה ונוחה לטובת לימודים למבוגרים באוניברסיטה. בשלב הראשון, לימודי ההשלמה בתוכנית 30+ מרוכזים במסלול של כ- 4 חודשים, במהלכם לומדים התלמידים פעמיים בשבוע בלבד.  גם המסלולים של לימודי תואר ראשון למבוגרים מותאמים ומתחשבים, וברובם נלמדים בשעות הערב ובימים מרוכזים במהלך השבוע.  גמישות זאת מאפשרת לתלמידים המבוגרים לשלב לימודים, עבודה, חיי משפחה והתחייבויות קודמות נוספות, מבלי לייצר שינויים קיצוניים בשגרת חייהם.

לקבלת פרטים נוספים אודות לימודי תואר ראשון למבוגרים / לימודים למבוגרים באוניברסיטה, אנא צרו עמנו קשר בטלפון 03-7384486, או מלאו את פרטיכם דרך עמוד צור קשר ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

** הנהלת התכנית רשאית לערוך שינויים עפ"י שיקול דעתה ובהתאם להנחיות המל"ג. מומלץ להתעדכן תקופתית במחלקות.