מעונות סטודנטים

מעונות סטודנטים נועדו לספק פתרונות דיור ומגורים לסטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה. מעונות סטודנטים מציעים מגורים מסובסדים או זולים, בדרך כלל באזור האוניברסיטה או לפחות בקרבה גיאוגרפית לאוניברסיטה. כדי להתגורר במעונות סטודנטים, יש להגיש בקשה מסודרת למוסד האקדמי ולתאר את סיבת הבקשה להתגורר במעונות הסטודנטים, ולאחר תהליך של בדיקה מטעם המוסד האקדמי מתקבלת תשובה. ניתן בדרך כלל לשכן בדירות המעונות יחידים, זוגות נשואים וגם משפחות. במקרה של יחידים, לעיתים יחידים אלו יחלקו את החדר עם שותף/ה בני אותו המין.

במעונות הסטודנטים יכולים להתגורר סטודנטים הלומדים באקדמיה, לרבות סטודנטים הלומדים באוניברסיטת בר-אילן, בין אם מדובר בסטודנטים הלומדים לתארים ובין אם מדובר בתלמידי מכינה קדם אקדמית.

מי זכאי להתגורר במעונות סטודנטים בבר-אילן?

לא כל סטודנט וסטודנטית יכולים לקבל אישור להתגורר במעונות. ישנם קריטריונים ברורים לתנאי הקבלה, ביניהם ניתן לציין את שקלול הפרמטרים הבאים:

  • על הסטודנט/ית לגור במרחק רב ממוסד הלימודים.
  • יש להוכיח את הסטטוס הכלכלי של הסטודנט/ית.
  • יש להציג הוכחות לשירות לאומי או שירות צבאי.

לאחר שיכלול של כל הפרמטרים הללו, מחליטה האוניברסיטה עם המחלקה האמונה על ניהול המעונות, באם המועמד/ת עומד/ת בתנאים או לאו. כמו כן, מאחר שיש מספר מוגבל של חדרי מעונות, האוניברסיטה לעיתים תסרב גם לסטודנטים שלכאורה עומדים בכל הקריטריונים. לכן, מומלץ לסטודנטים, בין אם תלמידי מכינה קדם אקדמית ובין אם סטודנטים לתארים, להקדים ולהירשם על מנת להבטיח את מקומם כמה שיותר מוקדם לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית.

לקבלת מידע נוסף על מעונות סטודנטים או מידע בנושא מכינה קדם אקדמית צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956

יתרונות מעונות סטודנטים

יש כמה יתרונות בולטים למגורים במעונות סטודנטים, נעמוד על העיקריים והבולטים שבהם:

  • מעונות סטודנטים ממוקמים, כאמור, בקרבת האוניברסיטה, והם מאפשרים לסטודנטים להגיע לקמפוס האוניברסיטה במהירות, מבלי כל צורך באחזקת רכב פרטי או שימוש בתחבורה ציבורית. זה חוסך לסטודנטים גם זמן וגם כסף.
  • מעונות סטודנטים מציעים פתרונות דיור זולים ומסובסדים, וזהו סידור יעיל מאוד לסטודנטים שצריכים להקדיש את זמנם ללימודים ואין להם יכולת לשלב עם הלימודים עבודה כדי לכסות תשלום שכר דירה בשוק החופשי. וכידוע, כיום מחירי הדיור בשוק החופשי הם גבוהים מאוד.
  • מעונות סטודנטים מאפשרים לסטודנטים לגור בסמיכות לסטודנטים אחרים באווירה נעימה ועם חיי חברה תוססים.
  • מעונות סטודנטים כוללים שירותים נוספים מובנים, למשל שירותי שמירה ואבטחה מסביב לשעון וכן שירותי ניקיון באזורים המשותפים.
  • בסמוך למעונות סטודנטים ניתן למצוא שירותי עזר כגון מכבסה, מרכז רפואי, קפיטריה, מכונות אוטומטיות ועוד.
  • מעונות הסטודנטים כוללים יחידות דיור ודירות מאובזרות היטב, והם מייתרים את הצורך לרכוש מגוון רחב של מוצרים בסיסיים. בין היתר, דירת מעונות מרוהטות ומאובזרת במיטות, גישה לאינטרנט, קומקום חשמלי, מקרר, מיקרו-גל, ארונות בגדים, ארונות אחסון, שולחן כתיבה ושולחן מחשב, כיסאות, כוננית ספרים, מצעים, פלטת שבת, מגזן, טלוויזיה וממיר כבלים. יש גם מטבח משותף וסלון משותף, ויש אפילו פאב צעיר שאפשר לבלות בו עם החברים.

לקבלת מידע נוסף על מעונות סטודנטים או מידע בנושא מכינה קדם אקדמית צרו קשר בדף הצור קשר או התקשרו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956