מכינה למדעי המחשב: מכינה ללימודי מדעי המחשב בבר אילן

המכינה למדעי המחשב של אוניברסיטת בר אילן, הפועלת בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, מאפשרת לבוגריה להשתלב בלימודי תואר ראשון במדעי המחשב בשתי האוניברסיטאות.

המכינה למדעי המחשב היא ייעודית ומתאימה למגוון מקצועות המדעים המדויקים וההנדסה, ועל כן אינה מוגדרת רק כ"מכינה למדעי המחשב" אלא גם מכינה להנדסה ומדעים מדויקים המתאימה לכלל הלימודים הקשורים בהנדסה ומדעים מדויקים, כולל מדעי המחשב. משך המכינה למדעי המחשב הוא תשעה חודשים והיא נלמדת בהיקף של 35 שעות שבועיות. תוכנית הלימודים כוללת 4 מקצועות לימוד, כאשר עיקר שעות הלימוד מוקדשות למקצועות המתמטיקה ברמה של 5 יח"ל (15 ש"ש) ופיסיקה ברמה של 5 יח"ל (14 ש"ש כולל מעבדה). שני המקצועות הנוספים שנלמדים הם אנגלית וכתיבה אקדמית.

מכינה ללימודי מדעי המחשב מבוקשת בקרב מועמדים רבים

כתוצאה מביקוש הולך וגובר ללימודי התואר תנאי הקבלה עולים משנה לשנה, הן מבחינת ציון הפסיכומטרי הנדרש והן מבחינת ממוצע הבגרות, והציון במקצוע המתמטיקה ברמה של 5 יח"ל בפרט. לשם כך נועדה אותה מכינה למדעי המחשב ו/או למדעים מדוייקים. במהלך המכינה למדעי המחשב התלמידים נדרשים לחשיבה מתמטית ברמה גבוהה, ולומדים את המקצוע ברמה אקדמית גבוהה, המכינה אותם ללימודי התואר בצורה המיטבית ביותר.

לקבלת מידע נוסף ולייעוץ בנושא מכינה למדעי המחשבצרו קשר באתר המכינה או בטלפונים הבאים: 03-535407903-531840603-5317956

מגוון מסלולי לימוד פתוחים בפני בוגרי מכינה למדעי המחשב

מסלול לימודי תואר במדעי המחשב הוא מגוון וכולל נושאים רבים כגון: לוחמת סייבר, אבטחת מידע והצפנות, פיתוח תוכנות והנדסת תוכנה, אלגוריתמים, מבני נתונים, רשתות תקשורת מחשבים ואינטרנט, פיתוח חומרה, תכנות לסלולר, מערכות מידע, מערכות הפעלה, חישובים סטטיסטיים וחישובים מתמטיים מורכבים יותר, בינה מלאכותית ועוד שלל נושאים מרתקים שמהווים עולם ומלואו – עולם המחשבים שכבר מזמן הינו חלק עיקרי מעולמנו.

לימודי התואר אורכים בדרך כלל כשלוש שנים אקדמיות. במסגרת לימודי התואר, ניתן לשלב את מסלול מדעי המחשב עם מסלולים נוספים ולבנות תואר מורחב או דו ראשי, כגון: מתמטיקה, מדעי המוח, פיזיקה, כלכלה, חשבונאות ועוד, כאשר בתום הלימודים ניתן אף להמשיך לתואר שני ואף שלישי בתחום המדעים המדויקים והמחשבים באוניברסיטת בר אילן.

בוגרי מכינה למדעי המחשב וכן בוגרי התארים השונים במדעי המחשב משתלבים מהר מאוד בתעשיית המחשוב וההיי טק הישראלי בתחומים הנחשבים למובילים בעולם כולו.

יתרונות המכינה למדעי המחשב:

  • המכינה למדעי המחשב של אוניברסיטת בר אילן משותפת גם לאוניברסיטת תל אביב, כך שבוגריה יוכלו להשתלב ללימודי תואר בשתי האוניברסיטאות.
  • תלמידי המכינה ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן, נהנים ממלגות לימודים ומלגות מחייה.
  • הענקת פטור ממקצועות ההבעה והאנגלית לתלמידי המכינה בהתאם לכללי האוניברסיטה.
  • לימודים ברמה גבוהה מאוד, במוסד לימודים מוכר, וותיק, הנחשב בין הטובים ביותר בארץ, אשר בוגריו מצטיינים ומשתלבים בתעשיות היוקרתיות והמבוקשות ביותר.
  • סגל מרצים מובחר, ייחודי ובעל מוניטין רב.
  • לרשות תלמידי המכינה למדעי המחשב אפשרות למגורים במעונות הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן.

הקבלה למכינה למדעי המחשב מותנית בבחינת מיון במתמטיקה ותנאי סינון נוספים.

הקבלה לפקולטה של מדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן לאחר סיום המכינה הינה על בסיס מקום פנוי.

לקבלת מידע נוסף ולייעוץ בנושא מכינה למדעי המחשבצרו קשר באתר המכינה או בטלפונים הבאים: 03-535407903-531840603-5317956

למה כדאי ללמוד במסגרת מכינה למדעי המחשב?

לימודים במכינה למדעי המחשב יכולים לספק יתרון על פני מועמדים שלא קיבלו את רמת ההכנה.

מדעי המחשב הוא אחד מתחומי העיסוק המתגמלים והמרתקים בעולם. הוא מציע שפע של הזדמנויות להתפתחות אישית ומקצועית והזדמנות לפתח מוצרים, תוכנות, מערכות ופתרונות שישתמשו בהם מיליוני אנשים בכל רחבי העולם. יחד עם זאת, מדעי המחשב הוא גם תחום תחרותי ותובעני ולימודים במכינה למדעי המחשב משפרים את סיכויי הקבלה לתואר ראשון במדעי המחשב, ומקנים יתרון ממשי על פני מועמדים אחרים.

מכינה למדעי המחשב מציידת את הסטודנטים במיומנויות חיוניות להצלחה בתואר.

מכינה למדעי המחשב מקנה לסטודנטים  את הכלים, המיומנויות והידע הבסיסיים הנדרשים להצלחה בלימודי התואר הראשון. על ידי הכרות קרובה עם מושגי יסוד ועקרונות העומדים בבסיס עולם מחשוב מגשרים על פערים, משיגים בסיס אקדמי מוצק, משפרים את ההבנה בתחום ומגדילים את הסיכוי לשגשג בזמן לימודי התואר.

מכינה למדעי המחשב מכינה לקראת לימודים אקדמיים.

מכינה למדעי המחשב נלמדת בסטנדרט אקדמי גבוה, ולצד הכנה ללימודי מדעי המחשב היא מכינה את הסטודנטים ללימודים באקדמיה. תוכניות הלימוד של מדעי המחשב באוניברסיטאות ידועות ברמתן הגבוהה ובדרישות הקפדניות, ומכינה למדעי המחשב מאפשרת לאמץ הרגלי למידה מתאימים וכישורי ניהול זמן, הדרושים להצלחה בסביבה אקדמית תובענית.

מבינה מלאכותית דרך סייבר ועד טלפונים סלולריים, מדעי המחשב הם אבן יסוד בקדמה וחדשנות. בוגרי לימודי מדעי המחשב ממלאים תפקידי מפתח, נהנים מדרגות השכר מהגבוהות במשק, הם המנוע לכלכלות העולם ומבוקשים במגוון רחב של תחומים, מגזרים ותעשיות. אז אתם שוקלים ללמוד תואר במחשבים ומעוניינים לעצב את העתיד ולהשפיע עליו, מכינה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן יכולה לספק לכם את הביטחון ואת הבסיס החיוניים להצלחה בתחום זה.

לקבלת מידע נוסף ולייעוץ חינם בנושא מכינה למדעי המחשבצרו קשר באתר המכינה או בטלפונים הבאים: 03-535407903-531840603-5317956