מקצועות חופשיים

המונח "מקצועות חופשיים" מתייחס בדרך כלל למקצועות אשר דורשים השכלה גבוהה והכשרה מקצועית, וניתנים במסגרת שירות עצמאי ושירותי מיקור חוץ. יחד עם זאת, חלק ניכר מן המקצועות החופשיים, ביניהם רופאים, עורכי דין, רואי חשבון ואחרים, מועסקים במשק כשכירים ולא בהכרח מנהלים עסק עצמאי.

מקצועות חופשיים מזוהים עם ביקוש גבוה ופוטנציאל השתכרות מבטיח, מה שהופך אותם למבוקשים כבר בשלב בחירת תחום הלימודים האקדמיים. חשוב לדעת כי אוניברסיטת בר אילן מאפשרת לימודים במסגרת של מכינה קדם אקדמית אשר מכינה את התלמידים ללימודי מקצועות חופשיים מבוקשים.

מקצועות חופשיים מבוקשים בשוק התעסוקה ובמסלולי הלימוד

להלן רשימת מקצועות חופשיים מבוקשים בשוק התעסוקה ובמסלולי הלימודים בישראל:

1. משפטים - תחום המשפטים הוא בין תחומי העיסוק המובילים במקצועות חופשיים בישראל, וזאת בזכות המוניטין היוקרתי, רמת השכר הפוטניאלית ומסלולי ההתמחות הרחבים המוצעים בתחום. בעלי השכלה משפטית זוכים לאפשרויות תעסוקה עצמאית או כשכירים במשרדים, תאגידים וחברות.

2. פסיכולוגיה - העולם החדש החייה את תחום הפסיכולוגיה, כאשר נתן במה ומקום למצוקות רגשיות, והכיר בצורך להתמודד עם קשיים ומגבלות הנובעים מתחום הנפש. לימודי פסיכולוגיה מציעים מספר התמחויות בתחומים שונים, בניהם: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגית ילדים, פסיכולוגיה קלינית שיקומית, פסיכולוגיה חברתית וארגונית ופסיכולוגית הרגש והמוח. מדובר בעולם ומלואו של ידע, ניתוח וכלים לסיוע של ממש, כאשר התעסוקה בתחום זה היא ברובה המוחלט במסגרת מתן שירותים עצמאיים, ברמת שכר גבוהה ומיצוב גבוה, מה שהופך את תחום הפסיכולוגיה לתחום מוביל בין מקצועות חופשיים בישראל ובעולם.

3. רפואה - מקצוע הדגל הבולט מעל מקצועות חופשיים בישראל, המשלב בין מדעים מדויקים ליכולות אישיות ורגשיות גבוהות במיוחד. הפקולטות לרפואה בישראל אינן מתפשרות על פחות מן הטוב ביותר ומציגות תנאי סף מחמירים לקבלה, לצד לימודים אקדמאיים ארוכי שנים ברמה גבוהה במיוחד, שמקנים מקצוע חופשי מוביל במוניטין, בפוטנציאל ההשתכרות ובתרומה לחברה.

4. אדריכלות - בשוק תחרותי ומאתגר לבעלי התשוקה לדבר, מומלץ שלא לוותר על לימודי האדריכלות, כי אם לבחור בקפידה את המוסד האקדמי המספק תואר אקדמי לצד ידע מעשי אשר יאפשר השתלבות מהירה בשוק התעסוקה, כמו גם מבחר התמחויות אדריכליות המהוות כל אחת עולם ומלואו לשילוב בין תכנון מוקפד ואחראי ליצירתיות ואתגר.

5. ראיית חשבון - מקצוע בעל מיתוג אפרורי מחד גיסא אולם יוקרתי מאידך גיסא, המבטיח מיצוי של יכולות אישיות כדוגמת ריאליות, תשומת לב לפרטים, דייקנות וראייה חדה, ותרגומן לכדי מקצוע מוביל את שוק המקצועות החופשיים בישראל, הן בביקוש ההולך וגובר אליו והן ברמת השכר הגבוהה המלווה אותו. לימודי ראיית חשבון מספקים מקצוע פרקטי ומבוקש,

הן בשוק השכירים והן בסקטור העצמאי, שכר המושפע מוותק, השכלה רלוונטית, יכולות אישיות ויכולת השפעה רבה על הצלחתם של ארגונים ועסקים בכל סדרי הגודל.

מבולבלים בתוך רשימת המקצועות החופשיים? יועצי הלימודים של המכינה הקדם אקדמית ישמחו לעמוד לרשותכם, לכוון ולסייע. צרו קשר באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956