תנאי קבלה אדריכלות

אם אתם מעוניינים ללמוד אדריכלות, ורוצים לדעת מהם תנאי הקבלה למקצוע זה, הגעתם למקום הנכון. אדריכלות הוא מקצוע מבוקש ומרתק, המשלב בין אמנות למדע, ומלמד כיצד  לעצב מבנים שונים ומגוונים. אך לפני שנדון בשאלה מהם  תנאי הקבלה לאדריכלות וכיצד ניתן להתקבל ללימודים אלו, חשוב להדגיש כי לאדריכליות ולאדריכלים יש השפעה ממשית על הקהילות ועל האנשים שחיים בהן. הם אמונים על המבנים בהם אנו חיים, גרים, לומדים, מבלים ונהנים, וגם אחראים על האופן שבו אנחנו מרגישים כאשר אנו נמצאים במבנים אלו.

אז אם אתם חולמים על מקצוע דינמי לחיים או תחום לימודים שאינו יהפוך עד מהרה למיושן, אדריכלות היא בהחלט האפשרות האידאלית עבורכם. ענף האדריכלות מתפתח ללא הרף ומשתנה כל הזמן. חומרי גלם חדשים מתגלים, מודולים וקונספטים עיצוביים משתנים, שיטות בנייה מתפתחות ותופעות גלובליות וחובקות עולם כגון: שינויי אקלים והצורך באחריות סביבתית וחברתית יוצרים אילוצים שבתורם מולידים רעיונות אדריכליים רעננים.

קריירה באדריכלות היא מתגמלת, מעוררת השראה, נחשקת ויוקרתית, אך בד בבד היא גם מאתגרת. אז מה הם תנאי הקבלה לאדריכלות? מי מתאים ללימודים אלו? וכיצד ניתן לשפר תנאי קבלה ללימודי אדריכלות באקדמיה? את כל התשובות לשאלות אלו תמצאו בשורות הבאות.

לקבלת מידע נוסף על אודות תנאי קבלה אדריכלות או להרשמה למכינה הייעודית בבר אילן פנו אלינו באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956

תנאי קבלה אדריכלות – מידע כללי:

חשוב להבין כי תנאי הקבלה לאדריכלות משתנים ממוסד אקדמי אחד למשנהו, וכי לכל מוסד יש את הקריטריונים הייחודיים שלו בקבלה ללימודים אלו. יחד עם זאת, ניתן לצייר קווי תנאי קבלה כלליים ללימודי אדריכלות במוסדות האקדמיים השונים ברחבי הארץ.

  • תנאי קבלה אדריכלות – בחינה פסיכומטרית:

המועמדים המעוניינים ללמוד אדריכלות  נדרשים  לציון בבחינה הפסיכומטרית, לרוב ציון של 550 ומעלה.

  • תנאי קבלה אדריכלות – ציוני בגרות במתמטיקה:

על פי רוב יש צורך בציון של 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יחידות לימוד או בציון של 80 בבגרות במתמטיקה בהיקף של 4 יחידות לימוד.

  • תנאי קבלה אדריכלות – מבחן מיון אישי:

לצד ציון גבוה בבגרות במתמטיקה ובבחינה הפסיכומטרית, מרבית המוסדות האקדמיים מקיימים מבחני מיון אישיים למועמדים, על מנת לבחון את מידת ההתאמה למקצוע וללימודים. מבחנים אלו נועדו לבדוק את היצירתיות ואת כושר התפיסה החזותית של המועמדים.

  • תנאי קבלה אדריכלות – ריאיון אישי:

תנאי קבלה נוסף לאדריכלות הנהוג בחלק מהמוסדות האקדמיים הוא מעבר ריאיון אישי עם ראש החוג או ראש הפקולטה לאדריכלות, גם כאן הריאיון האישי נועד לבחון את מידת ההתאמה של המועמד/ת ללימודים ולמקצוע.

  • תנאי קבלה אדריכלות -  לבעלי תואר ראשון:

מועמדים אשר השלימו תואר ראשון בכל תחום שהוא, ויש להם  ציון בבחינה הפסיכומטרית, יכולים להתקבל ללימודי אדריכלות, בכפוף להשלמות הנדרשות על ידי המוסד האקדמי שבו עתידים ללמוד, ובכפוף לציון הנדרש בבחינה הפסיכומטרית ללימודי אדריכלות באותו מוסד אקדמי.

אינכם עומדים בתנאי קבלה לאדריכלות? הרשמו למכינה ייעודית בבר-אילן

מאחר ואדריכלות משלבת בין הנדסה, מתמטיקה וחישובים מצד אחד, ואמנות, עיצוב ופונקציונליות מן הצד השני, נדרשת מהאדריכלים לעתיד יכולת אנליטית גבוהה, ראייה מערכתית כוללת וכושר מתמטי לצד כישורים יצירתיים ואמנותיים. בשל כך, תנאי הקבלה לאדריכלות מציבים רף יחסית גבוה. חרף זאת ולמרות תנאי קבלה מאתגרים ללימודי אדריכלות, גם בעלי נתונים חסרים או בעלי נתונים נמוכים יכולים לשפר את נתוני הכניסה שלהם על ידי מכינה לאדריכלות.

המערך לתוכניות ייעודיות באוניברסיטת בר-אילן מקיים מכינה ייעודית למדעי החברה, הרוח והיהדות המאפשרת לשפר את נתוני הקבלה ללימודי האדריכלות באוניברסיטת תל-אביב ולהגדיל את הסיכוי לעמוד בכל אותם תנאי קבלה לאדריכלות. בוגרי המכינה הייעודית יוצאים כשבידם תעודה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, המהווה חלופה לציוני הבגרות בקבלה ללימודים אקדמיים, והיא אף מייתרת את הצורך בשיפור ציוני הבגרות או השלמת תעודת בגרות.

המכינה הייעודית בבר-אילן, קרש הקפיצה שלכם ללימודי אדריכלות!

המכינה הייעודית בבר-אילן כאן כדי לסייע לכם להגדיל את הסיכויים לעמוד בתנאי הקבלה לאדריכלות באוניברסיטת תל-אביב, והיא מציעה יתרונות בולטים נוספים, ביניהם ניתן לציין את הבאים:

  • לימודים במכינה מוכרת, מנוסה ובעלת וותק רב שנים.
  • סגל מרצים מיומן ומקצועי, המלווה, מייעץ ותומך  בסטודנטים לאורך כל הדרך.
  • הלימודים במכינה יציידו אתכם בארגז כלים מקיף הכולל בין היתר הרגלי למידה והרגלי חשיבה החיוניים לעבודת האדריכלות.
  • הזכאים לכך, יכולים ליהנות ממלגות שכר לימוד ומלגות קיום, גם במקרים בהם נעשה שימוש בכספי הפיקדון הצבאי לצורך לימודים אקדמיים.
  • קיימת אפשרות למגורים נוחים ומשתלמים במעונות הסטודנטים באוניברסיטת בר-אילן לזכאים לכך.

*שימו לב, הקבלה למכינה הייעודית בבר-אילן  הנה בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה למכינה..

לקבלת מידע נוסף על אודות תנאי קבלה אדריכלות או להרשמה למכינה הייעודית בבר אילן פנו אלינו באמצעות עמוד צור קשר או בטלפונים: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956