מכינה לקראת תואר אקדמי: הדרך לתואר באוניברסיטה מתחילה בבר-אילן

תואר אקדמי פותח דלתות לקריירה טובה יותר, למגוון גדול יותר של אפשרויות קידום ולהכנסה גבוהה יותר, אולם לא כולם יכולים להתחיל ללמוד כל תואר אוניברסיטאי. כדי להתקבל ללימודי תואר אקדמי באוניברסיטה יש לעמוד בתנאי הסף שמציבות האוניברסיטאות והמל"ג, כמו לדוגמה - רמת הסף של ציוני הבגרות. אך מה עושים במקרה שאין תעודת בגרות מלאה או שציוניה נמוכים מידיי מכדי להתקבל לתואר אקדמי? – ובכן, וודאי תשמחו לדעת כי ניתן לשפר את נתוני הפתיחה שלכם ולהגדיל את סיכויי הקבלה ללימודי תואר באוניברסיטה גם ללא בגרות או עם בגרות חלקית, בעזרת מסלולי לימוד מיוחדים של המכינה הקדם אקדמית בבר-אילן. בסיום לימודי המכינה רוכשים הסטודנטים והסטודנטיות לא רק תעודה שוות ערך לתעודת בגרות, כי אם גם ידע רב וכלי למידה שיעזרו להם בהמשך לימודיהם האקדמיים, ועל כך תוכלו לקרוא בהמשך.

למידע נוסף על מסלולי מכינה לקראת לימודי תואר אקדמי בבר-אילן צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר, או חייגו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956

 

הכנה ללימודי תואר באוניברסיטה במכלול היבטים

  • הכנה לקראת תואר אקדמי במישור האקדמי – הסטודנטים במכינות רוכשים כלים, ידע ומיומנויות למידה, הם מתנסים בלימודים ברמה אקדמית גבוהה, מקבלים הדרכה וליווי אישי ומכירים מקרוב את הדרישות האקדמיות. הסטודנטים לומדים כיצד להתכונן לבחינות, כיצד לנהל נכון את הזמן ולתעדף מטלות אקדמיות, וכל זאת במקביל להכנה למבחנים השונים. את השיעורים מעבירים מרצים מובילים מהאקדמיה והם מלווים את הסטודנטים והסטודנטיות לקראת לימודים אקדמיים גבוהים.
  • הכנה לקראת תואר אקדמי במישור החברתי – לצד שיפור הכישורים האקדמיים, המכינות מסייעות לסטודנטים לפתח גם מיומנויות חברתיות חשובות הנדרשות להשלמת לימודי תואר באוניברסיטה. המעבר מהתיכון, הצבא או הטיול הגדול לכותלי האוניברסיטה דורש מידה בלתי מבוטלת של הסתגלות לסביבה חברתית חדשה. הסטודנטים לומדים כיצד לשלב היבטים חברתיים בלוח הזמנים האקדמי, חווים את חיי הקמפוס הלכה למעשה ולוקחים חלק בפעילויות אקדמיות חברתיות.
  • הכנה לקראת תואר אקדמי במישור הרגשי והמנטלי – לימודי תואר אקדמי דורשים מוכנות הן ברמה המנטלית והן ברמה הרגשית. לימודי תואר באוניברסיטה כרוכים בהשקעה, בהתמדה, במוטיבציה גבוהה, במחויבות למטרה, ביכולת להתמודד עם לוח זמנים צפוף ולעיתים גם בשילוב עבודה ומשפחה עם לימודים. לימודי המכינה מאפשרים, אפוא, לסטודנטים להסתגל באופן מדורג לחיים האקדמיים מהבחינה הרגשית והמנטלית.

 

בבר-אילן מגוון מכינות ייעודיות לקראת לימודי תואר אקדמי

אוניברסיטת בר-אילן מקיימת מגוון רחב של תוכניות מכינה ללימודי תואר אקדמי, הפתוחות בפני צעירים ובוגרים מעל גיל 30. להלן המסלולים:

  • מכינה יייעודית לקראת לימודי תואר אקדמי במדעי החברה והרוח – מכינה במדעי הרוח והחברה מתאימה למועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר אקדמי בתחומי מדעי החברה והרוח. בעת הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים אקדמיים מתקדמים ונחשפים למגוון תחומי ידע, לרבות: פסיכולוגיה, סטטיסטיקה, אנגלית, יסודות בכתיבה אקדמית ועוד. בוגרים שהשלימו בהצלחה את הלימודים יוצאים עם תעודה המחליפה את גיליון ציוני תעודת הבגרות ויכולים להגיש את מועמדותם לפקולטות במדעי החברה והרוח באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת תל-אביב.
  • מכינה יייעודית לקראת לימודי תואר אקדמי במדעים מדויקים והנדסה – המכינה להנדסה ומדעים מדויקים מתאימה למועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר באוניברסיטה בפקולטות להנדסה ולמדעים מדויקים. במהלך המכינה רוכשים הסטודנטים כלים אקדמיים ונחשפים לרפרטואר של תחומי ידע, ביניהם: פיזיקה, מתמטיקה, אנגלית, כתיבה אקדמית ועוד. בוגרים שהשלימו בהצלחה את הלימודים יוצאים עם תעודה המחליפה את גיליון ציוני תעודת הבגרות ויכולים להגיש את מועמדותם לפקולטות להנדסה ולמדעים מדויקים באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת תל-אביב.
  • מכינה יייעודית לקראת לימודי תואר אקדמי במדעי הטבע והחיים –  מכינה במדעי החיים והטבע מתאימה למועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר אקדמי במדעי החיים והטבע וכן לתוכנית ללימודי דימות (רנטגן). במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים אקדמיים, מיומנויות למידה ונחשפים לשפע של תחומי ידע, ביניהם: כימיה, מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, כתיבה אקדמית ועוד. בוגרים שהשלימו בהצלחה את הלימודים יוצאים עם תעודה המחליפה את גיליון ציוני תעודת הבגרות ויכולים להגיש את מועמדותם לפקולטות למדעי החיים והטבע באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת תל-אביב.
  • מכינה מרוכזת לקראת לימודי תואר אקדמי במתמטיקה ובפיזיקה  –  המכינה במתמטיקה ופיזיקה מתאימה למועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר באוניברסיטה בפיזיקה ומתמטיקה. במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים אקדמיים ונחשפים לתחומי ידע מגוונים, ביניהם: מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית ועוד. בוגרים שהשלימו בהצלחה את המכינה יוצאים עם תעודה המחליפה את גיליון ציוני תעודת הבגרות ויכולים להגיש את מועמדותם לפקולטות למתמטיקה ופיזיקה באוניברסיטת בר-אילן.
  • תוכנית 30+ – תוכנית 30+ (מכינה 30+) פתוחה בפני בני ובנות 30 ומעלה והיא נועדה לשפר את נתוני הקבלה ללימודי תואר באוניברסיטה בפקולטות למדעי החברה, מדעי הרוח ומדעי היהדות במוסדות להשכלה גבוהה. במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים אקדמיים, מיומנויות למידה ונחשפים למגוון תחומי ידע. בוגרים שהשלימו בהצלחה את תוכנית 30+ יוצאים עם תעודה המחליפה את גיליון ציוני תעודת הבגרות ויכולים להגיש את מועמדותם לפקולטות למדעי החברה, מדעי הרוח ומדעי היהדות בכל המוסדות האקדמיים המכירים בתעודת תוכנית 30+.

 

לימודי תואר אקדמי באוניברסיטה אפשריים אם כן גם ללא תעודת בגרות מספקת. מסלולי המכינות בבר-אילן נועדו להגדיל את הסיכויים להתקבל לתואר, ועבור הסטודנטיות והסטודנטים הם בבחינת קרש קפיצה לאקדמיה.

למידע נוסף על מסלולי מכינה לקראת לימודי תואר אקדמי בבר-אילן צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר, או חייגו: 03-5354079, 03-5318406, 03-5317956

*** תוכניות הלימוד במכינות הקדם אקדמיות בבר-אילן עשויות להשתנות מעת לעת, והקבלה לתארים אקדמיים כפופה לדרישות הנהוגות במוסד האקדמי הרלוונטי. מומלץ להתעדכן בתוכניות הלימוד באתרי המחלקות.